Reklama

Reklama

Grzeszna miłość

Dziwi mnie, że utarło się stwierdzenie iż seks analny daje radość tylko mężczyznom a kobieta, która zgadza się na to, poświęca się dla swojego partnera. Czas chyba skończyć z tym mitem, kobiety przecież również mogą cieszyć się tym seksem - napisała nasza internautka.

Seks analny polega na stymulacji odbytu, który stanowi jedno z najbardziej erogennych miejsc ludzkiego ciała. Z miłością grecką wiąże się wiele uprzedzeń i obaw - począwszy od tych związanych z naruszeniem tabu kulturowego i religijnego, aż po te natury higieniczno-zdrowotnej.

Reklama

Co na to religia?

W Kościele katolickim seks analny jest grzechem wyklucza bowiem możliwość prokreacji. To on był powodem zniszczenia Sodomy. Równie nieprzychylnie odnosi się do tego typu kontaktów islam, z tą różnicą, że według Koranu mniejszym grzechem jest stosunek analny kobiety i mężczyzny, niż taki sam stosunek między dwoma mężczyznami. Podobnie traktuje miłość grecką mężczyzn judaizm, nie wypowiada się natomiast jeśli chodzi o tego typu kontakty damsko-męskie.

Przecież to obrzydliwe...

Wiele osób odczuwa niechęć do miłości greckiej ze względów estetyczno-higienicznych. Jednakże przy prawidłowo funkcjonującym przewodzie pokarmowym po wypróżnieniu odbytnica powinna być pusta. Aktorzy filmów pornograficznych ze względów estetycznych stosują w przypadku seksu analnego lewatywę .

Błona wyściełająca odbyt jest bardzo delikatna, podatna na zranienia i otarcia a ostatni odcinek przewodu pokarmowego zasiedlają liczne bakterie, co sprawia, że osoby uprawiające ten rodzaj stosunków narażone są na zakażenia, w tym wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz HIV. Należy także bezwzględnie pamiętać, aby partner po stosunku analnym nie wprowadzał penisa do pochwy.

Przeciwwskazaniem do uprawiania miłości greckiej są choroby odbytu.

Czemu ich to kręci?

Wielu mężczyzn uwielbia seks analny, ponieważ odbyt jest węższy od pochwy, co sprawia, że wrażenia podczas seksu są silniejsze. Kobietom miłość grecka może przynieść także miłe doznania. Dla partnerów ma również znaczenie fakt, że robią coś nowego, ekscytującego i zakazanego.

Wiele obaw przed uprawianiem tego rodzaju seksu wiąże się z bólem, ponieważ odbyt, w przeciwieństwie do pochwy nie jest naturalnie nawilżony. Dlatego lekarze podkreślają, że tego typu stosunek powinien być akceptowany przez obydwie strony, a partner wykazać się delikatnością. Z przeprowadzonych badań wynika jednak, że ten rodzaj seksu jest coraz bardziej popularny, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy podkreślają jego antykoncepcyjny charakter. Seksuolodzy polecają seks analny także parom otwartym na eksperymenty, które poszukują nowych doznań. Odradzają tym, którzy w ten sposób chcą podkreślić swoją nowoczesność lub chcą się kochać w ten sposób dlatego, że robią to inni.

A.P.

Tylko seks analny

Dowiedz się więcej na temat: miłość | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje