Reklama

Reklama

Jak go w sobie rozkochać

Sztuka uwodzenia nie jest tak trudna, jak się wydaje. Wystarczy znać jej podstawowe zasady. Działaj na jego zmysły i bądź pewna swojej kobiecej siły, a on ci się nie oprze!

Nieważne, czy spotykacie się dopiero od miesiąca, czy jesteście razem już jakiś czas. Chcesz, by on był w tobie stale zakochany, chcesz "działać" na niego jak nikt inny. Chcesz być tą jedyną! To bardzo seksowne i bardzo kobiece pragnienie, którego absolutnie nie powinnaś się wstydzić. Ale żeby to osiągnąć, musisz znać kilka podstawowych prawd o mężczyznach i stosować się do pewnych sprawdzonych zasad, które od lat rządzą światem zalotów i uczuć. Jakich? Działaj na jego zmysły i pokaż mu, ile jesteś warta!

Reklama

Odkryj tajemnicę

Badania pokazują, że kobiety, które najbardziej podobają się mężczyznom, nie są wcale pięknościami ani ideałami "z charakterem". To osoby, które po prostu lubią siebie, lubią swoje ciało i wnętrze - takie, jakie ono jest, bez podejmowania dramatycznych prób poprawienia jednego czy drugiego. Potrafią one uczynić atut z każdej cechy swojej urody, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Niezależnie od tego, czy obiektywnie jest to rzeczywiście coś pięknego, czy też nie. Są zadowolone z tego, jak wyglądają i jakimi są osobami, i nie marzą, aby być kimś innym. Oczywiście - rozwijają się i pracują nad sobą, dostrzegają własne wady, ale wszystko to odbywa się w atmosferze głębokiej akceptacji samej siebie.

W tym tkwi sekret, dlaczego tak różne typy kobiet cieszą się powodzeniem u mężczyzn - od małomównych, "szarych myszek", po pewne siebie bizneswomen. Nie ma lepszych i gorszych kobiet. Są tylko kobiety, które potrafią wyrobić w sobie przekonanie o własnej wartości i te, które mają kłopoty z wiarą w siebie.

Jesteś najwspanialsza

Na nic zdadzą się wymyślne metody oczarowania go, jeśli czujesz się niepewna swej urody. A może wręcz za sobą nie przepadasz, jesteś niezadowolona nie tylko z własnego wyglądu, ale i ze swego charakteru. Może chciałabyś być bardziej przebojowa, wyrazista, zdecydowana. Albo martwi cię właśnie to zdecydowanie - to, że zawsze wiesz, co należy zrobić - bo takie zachowanie bywa postrzegane jako mało kobiece. Z czasem wyrobiłaś w sobie przekonanie, że coś musi być z tobą nie tak, i podświadomie wnosisz je do każdej relacji.

Zacznijmy od wyglądu. Naprawdę nie musisz mieć długich do nieba nóg ani obfitego biustu, by być dla niego atrakcyjna. Zaufaj, że wybrał właśnie ciebie, bo spodobałaś mu się właśnie taka, jaka jesteś - ze zbyt małym/dużym biustem, krągłymi biodrami, całkiem zwyczajnymi nogami, taka malutka albo taka wysoka... Co więcej, na swój sposób spodobał mu się np. twój brak (czy wprost przeciwnie - nadmiar) przebojowości. Mając tak solidną bazę w postaci ogólnej akceptacji ukochanego mężczyzny, możesz zacząć "pracować" ze swoimi słabościami, o ile tylko tego chcesz. Pamiętaj, że masz wiele zalet. Także twoje "wady" nie muszą być wcale takie oczywiste. To, czego ty tak w sobie nie lubisz, dla niego może być bardzo seksowne. Może on uważa, że twoje "słabości" tak naprawdę bywają urocze, a może nawet podniecające?

Pamiętaj, że o swojej atrakcyjności decydujesz przede wszystkim ty sama. Jeśli masz problem z zaakceptowaniem siebie, pomyśl, co zrobiłaby na twoim miejscu osoba doświadczona w lubieniu siebie, jak ona postrzegałaby cechy uznane przez ciebie za wady.

Od kobiety, która jest wewnętrznie przekonana o własnym pięknie, bije niesamowita moc. Taka kobieta jest naturalna i seksowna. Miej w sobie pozytywną energię - na męską wyobraźnię bardziej działa błysk w oku niż staranny makijaż i kryształowy charakter.

Działaj na jego zmysły

Specjaliści od reklamy twierdzą, że często bardziej trafiają do nas i lepiej zapadają nam w pamięć te reklamy, które oddziałują na kilka zmysłów równocześnie. Regułę tę możesz z powodzeniem zastosować oczywiście także w subtelnej sferze relacji z partnerem.

Choć dominuje przekonanie, że mężczyźni to przede wszystkim wzrokowcy i większość z nich lubi być dopieszczana na różne sposoby - ceni sobie w tym względzie pomysłowość partnerki.

Pomyśl, że przecież fascynujesz go jako całość. Na co dzień patrzy na ciebie, słucha, co do niego mówisz, odbiera twój zapach, zna twój dotyk, całuje cię i smakuje. Wykorzystaj to i zobacz, jak działać na jego wzrok, słuch, smak, dotyk i węch.

W chwili, gdy cię słucha...

Mężczyźni uwielbiają słuchać kobiet, które mówią cicho, melodyjnie, łagodnie akcentując słowa. Jeśli mówiąc do niego, będziesz się uśmiechała, głos nabierze ciepłej, aksamitnej barwy. Jeśli wcześniej tego nie robiłaś, będzie mile zaskoczony. Wyobraź sobie: jesteście w domu, rozmawiacie, a ty, mówiąc, uśmiechasz się do niego. Jeśli twój głos wydaje ci się płaski, spróbuj go zaokrąglić, na przykład ćwicząc przez kilka dni przed lustrem mówienie o uczuciach. Takie lekcje przydadzą ci się nie tylko podczas rozmów z partnerem, ale też przy załatwianiu trudnych spraw. Osoby mówiące w ten sposób są odbierane jako pozytywnie nastawione do świata.

Zastanów się też, jak wyglądają wasze rozmowy. Zwykle to ty dużo mówisz, a on tylko słucha? Większość mężczyzn nie jest w stanie skupić się na dłuższym monologu. Jeśli więc chcesz powiedzieć mu coś ważnego, nie zasypuj go nieskończoną ilością zdań. Staraj się panować nad chęcią wygadania się, bo, mimo usilnych starań, może zabraknąć mu cierpliwości. Mężczyźni nie czują się zbyt dobrze w klimacie paplaniny. Do tego naprawdę lepsza będzie koleżanka. Kiedy on coś opowiada, patrz na niego. Co pewien czas przytakuj, mówiąc: "Yhm...", "Aha". Takie niskie tony działają na podświadomość, są jak komplement "słucham cię z przyjemnością, opowiedz mi o tym...". Natomiast twój śmiech będzie dla niego nagrodą, sygnałem, że jest zabawny. Unikaj zbyt głośnego śmiechu, zwłaszcza w miejscach publicznych - jest nienaturalny i może budzić zakłopotanie. Za to kiedy będziecie np. w restauracji, możesz mu szepnąć coś miłego, a nawet pikantnego do ucha - to będzie dla niego podniecające.

Kiedy na ciebie patrzy...

"Sygnały w wyglądzie i ubiorze są pierwszą rzeczą, jaką zauważają mężczyźni i ostatnią, o której zapominają" - piszą specjaliści z firmy Durex. Nie chodzi tu o jakiś konkretny ubiór, ale raczej o ogólne wrażenie, sposób poruszania się, to, jak nosisz strój, czy się w nim dobrze czujesz, energię, którą emanujesz. Choć niewątpliwie pewne części garderoby przyprawiają mężczyzn o zawrót głowy dużo bardziej niż inne, np. twój mężczyzna na pewno zauważy, że masz na sobie spódnicę i szpilki, choć może nie pamiętać, w jakim były kolorze.

Wyraźnym sygnałem zwracającym jego uwagę będą twoje gesty. Do tych namiętnych i zmysłowych należą przede wszystkim: przeciąganie palcem po ustach i delikatne przygryzanie ich, bawienie się kosmykiem włosów, subtelne gładzenie się po szyi, no i oczywiście patrzenie w oczy. To tak, jakbyś mówiła do niego: "Masz zielone światło". Inwencja należy do ciebie - każdy gest może być seksowny, jeśli w takim właśnie jesteś nastroju. Najważniejsze, byś rzeczywiście dobrze czuła się w tej sytuacji.

Może nie wiesz, ale twój wygląd i twoje zachowanie dla niego są również dowodem akceptacji. Dbając o siebie, ubierając się w sposób, który on lubi, zakładając biżuterię, którą ci podarował na urodziny, dajesz mu odczuć, że jest dla ciebie bardzo ważny, wart twoich wszelkich starań, że zależy ci na nim. Na pewno będzie umiał to docenić.

Gdy czuje cię obok...

Tu działają przede wszystkim feromony. Te niewyczuwalne przez nos substancje sprawiają, że on chce być właśnie przy tobie. Ale znaczenie mają oczywiście też aromaty wyczuwalne, czyli mieszanina wszystkich zapachów twojego ciała: balsamu, szamponu, kremu, ale przede wszystkim... perfum. Mogą to być te, które on ci podarował albo może być to jego własna woda toaletowa, której niespodziewanie dla niego użyjesz. W ten sposób podkreślasz w bardzo niekonwencjonalny sposób, że chcesz należeć tylko do niego.

Działaj też na jego smak. Kiedy przygotowujesz kolację, niech będzie kolorowa: z żółtą papryką, z czerwonymi pomidorami, zieloną sałatą, winem. Nie zapomnij o afrodyzjakach. Te najbardziej znane to lubczyk, ostrygi, awokado. W ten sposób pokażesz, że wasze spotkania to coś szczególnego. Niech unoszące się w kuchni zapachy na długo przed planowanym posiłkiem wabią go i nie pozwalają skupić się na niczym innym, jak tylko na tobie. Taka lekko "pikantna" wspólna kolacja może być świetnym wstępem do bardzo miłego i... gorącego wieczoru.

Jak cię dotyka...

To najważniejszy i tak naprawdę najbardziej zbliżający dwoje ludzi zmysł. Dlaczego? Bo sposób, w jaki się dotykacie, zdradza uczucia, czy tego chcecie, czy nie. Jeśli on często szuka twojej bliskości, znaczy to, że jest mu z tobą dobrze. To właśnie dotykając się i przytulając w ten szczególny sposób, wchodzicie w tak zwany dystans intymny, do którego dopuszcza się tylko i wyłącznie osoby najbliższe i te, którym ufamy.

Kiedy jesteście wśród znajomych, pozwól mu objąć się w talii, przytulić. Mężczyzna w ten sposób podświadomie pokazuje innym, że ty należysz właśnie do niego. Spraw, by czuł się zdobywcą. Poza tym, mężczyźni uwielbiają "czuć" kobiece proporcje, badać stosunek talii do bioder, płaski brzuch jest dla nich naprawdę kwestią drugorzędną. Ważniejsza dla niego jest twoja miła w dotyku, gładka skóra albo miękkie, pachnące włosy.

Gdy jesteście sami, weź jego dłoń i pozwól, by obrysował palcem twoje usta - to bardzo zmysłowy gest. Ty głaszcz go po głowie, przytulaj. Potrzebuje tego najsilniejszy i najbardziej męski facet, nawet jeśli się do tego nie przyznaje. Pokazuj mu swoje rzeczy, niech ich dotyka, np. nową książkę, niech weźmie do rąk twoją apaszkę. Jeśli mieszkacie oddzielnie, zostaw u niego jakieś swoje drobiazgi, coś, co będzie mu się z tobą kojarzyć. Poprzez przedmioty należące do ciebie, on oswaja się z tobą, stajesz mu się bliska.

Miłość nie jest ślepa

Może ci się wydawać, że stosowanie sztuczek to zwykła manipulacja. A ty przecież chcesz, by pokochał cię spontanicznie - taką, jaka jesteś. To prawda. Ale te niewinne zabiegi nie zmienią tego, co was łączy, a jedynie sprawią, że się zbliżycie. Na to, że dobrze wam się rozmawia, że lubicie spędzać ze sobą czas i kochacie się, nie będą miały wpływu żadne "sposoby".

Mogą natomiast pomóc ci zrozumieć, ile tak naprawdę dla niego znaczysz. Bo przecież jesteś cudowną kobietą. Spróbuj czasem popatrzeć na siebie jego oczami, niech staną się dla ciebie najlepszym lustrem. I co? Czy ważny jest cellulit, kurze łapki wokół oczu? Jakie znaczenie ma to, że czasem jesteś nieporęczna, czasem coś upuścisz, że z czymś sobie nie radzisz? Przecież on właśnie to w tobie lubi. Nawet nie wiesz, ile radości sprawiają mu sytuacje, gdy może ci pomóc. Mężczyźni chcą czuć się potrzebni i ważni. A swoje uczucie nierzadko pokazują właśnie poprzez robienie dla ciebie różnych rzeczy. Trudniej jest mówić im o miłości - czasem wolą np. pójść do sklepu po twoje ulubione czekoladki.

Anna Skoczeń
Czy jesteście dobraną parą?

Kiedy wyjdziesz za mąż?

Wyślij SMS o treści: MAZ.(wpisz datę ur.) pod 72020

np. MAZ.11021972

Koszt 2 zł netto; 2,44 zł brutto

Dowiedz się więcej na temat: wady | zmysły

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje