Reklama

Reklama

Jak inicjować seks i dobrze się z tym czuć

Kochacie się coraz rzadziej, bo twojego męża rozpraszają obowiązki albo dopada zmęczenie? Zamiast frustrować się, obudź jego ochotę na miłość!

Blisko, coraz bliżej...

Jeżeli w ciągu dnia będziecie w ciągłym kontakcie fizycznym, szanse, że wieczorem twój partner zapragnie czegoś więcej, rosną. Pamiętaj jednak, żeby zachowywać się jak uwodzicielka, a nie mama. Dlatego zamiast głaskać go po głowie i poprawiać kołnierzyk, lepiej przytulić się do męża biodrem, namiętnie pocałować. Siadaj blisko, połóż mu dłoń na udzie, weź go za rękę na ulicy.

Twoje działanie przyniesie skutek, jeśli partner nie odniesie wrażenia, że wywierasz na nim presję. Pokaż, że jest dla ciebie atrakcyjny i męski, że cię pociąga. Staraj się nie myśleć, że twoim celem jest zaciągnięcie go do łóżka. Przytulanie, dotyk i pocałunki to też jest seks!

Reklama

Rozmowy o seksie

Nie zastąpią współżycia, ale są wstępem do udanej nocy. Dlaczego? Podobnie jak uśmiechanie się może przekonać twój mózg, że jesteś szczęśliwa, tak sama rozmowa może wywołać w mężczyźnie pragnienie. Najważniejszy jest pozytywny kontekst. Nie bój się śmiać i żartować z niezręczności, które przytrafiły się wam kiedyś w łóżku.

Przypomnij mu jakieś podniecające wspomnienie, np. wieczór spędzony na plaży. Oczywiście w formie komplementów, a nie narzekania, że wtedy było fajnie, a dziś jest do niczego. Podejmuj ten temat wtedy, kiedy oboje jesteście zrelaksowani, w dobrym nastroju. Jeżeli się krępujesz, powołaj się na źródła z zewnątrz, np.: "Czytałam, że coraz więcej ludzi kocha się z zawiązanymi oczami. Ciekawe, jak to jest?".

Łóżko można negocjować!

Taki pomysł wydaje się bezduszny, ale bywa dobrym wyjściem, gdy w związku seks jest zbyt rzadki. Tak, od niego też można się odzwyczaić, a to niebezpieczne. Zamiast czekać na spontaniczny zryw, zaproponuj randkę w sypialni w konkretnym terminie.

Negocjacje mogą dotyczyć częstotliwości, ale także fantazji, które pragniecie zrealizować. Zapytaj o jego marzenia, a będzie ci łatwiej powiedzieć o swoich potrzebach. Zawieranie takich umów sprawi, że wasze życie seksualne odzyska równowagę.

Joanna Keszka, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności, prowadzi portal Barbarella.pl

Olivia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy