Jak nie wyjść na zołzę

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” autorstwa Sherry Argov to napisane z humorem książki, które w nietuzinkowy sposób odkrywają tajemnice damsko-męskich relacji. Sprawdź, co kultowy poradnik mówi na temat tego, czego mężczyźni nie lubią u kobiet.

Przeczytaj fragment książki "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" Sherry Argov:

11 sygnałów, że kobieta jest zdesperowana

Reklama

1. "Kobieta, która nie zawsze ma serce na dłoni, reaguje mniej emocjonalnie, jest bardziej pociągająca. Związek z taką kobietą jest łatwiejszy. Powiedzmy, że facet musi iść do pracy. To nie jest tak, że nie chce spędzać czasu z kobietą; bardzo często po prostu nie może. Więc jeśli kobieta pozwala ci żyć własnym życiem i nie robi z tego sprawy, czujesz, że ona wnosi o wiele więcej do twojego życia".

2. "Lubię kobiety, które czasami nic nie mówią, bo wtedy nie wiadomo, co myślą. Kobieta małomówna wydaje się bardziej pewna siebie; widać, że panuje nad sobą i swoimi emocjami. Chciałoby się być z kimś, kto najpierw myśli, a potem mówi".

3. "Niektóre kobiety wydają się bardzo ostrożne albo pełne rezerwy i to też może świadczyć o niepewności. Poznałem niedawno kobietę, która mnie zmroziła, zanim umówiliśmy się na pierwsze spotkanie. Tak strasznie się asekurowała, że podczas naszej pierwszej rozmowy telefonicznej powiedziała, czego nie będzie tolerować. Udzieliła mi tego ostrzeżenia na wszelki wypadek po tym, co jej się przydarzyło z ostatnim facetem. Nie mieliśmy nawet pierwszej randki, a ona już odmówiła mi prawa do obrony. Nie złamałem nawet przepisów drogowych, a ona skazała mnie na karę śmierci. Nie zrobiłem niczego poza tym, że zaproponowałem jej randkę!"

4. "Umówiłem się z kobietą, która zrobiła mi przesłuchanie. Miałem wrażenie, że kiedyś się okrutnie sparzyła. Żaden facet nie chce płacić za grzechy innych facetów".

5. "Chodziłem kiedyś z dziewczyną, której nie zamykały się usta. Zasypialiśmy, gadając, a kiedy się budziłem, ona dalej gadała. Zdałem sobie sprawę, że ona nie robi tego, bo chce mi coś powiedzieć, tylko po prostu nie jest w stanie się zamknąć".

6. "Pewna kobieta, z którą chodziłem, była naprawdę zdesperowana. Wymagała ciągłych zapewnień w każdej sprawie: czy to chodziło o jej rodzinę, przyjaciół, czy o pracę. Kiedyś podczas seksu powiedziała: »Wiesz, co przydarzyło mi się dzisiaj w pracy?«. Załamałem się!"

7. "To normalne, że będąc ze sobą, ludzie rozmawiają, ale nie tylko to się liczy. Kobiety przeginają z rozmowami o uczuciach. Jeśli czujesz, że skończył ci się repertuar i nie masz o czym gadać, to nie jest dobrze. Musi być jakaś równowaga".

8. "Pewna kobieta próbowała mnie zmienić. Chciała, żebym nauczył się mówić więcej o swoich uczuciach. Spokojnie! Potrafię sobie radzić z własnymi problemami".

9. "Kiedy kobieta próbuje mnie pociągnąć za język, a ja nie mam ochoty się otwierać, nie ma siły, żeby coś ze mnie wydusiła. Zamykam się jeszcze bardziej. Nie potrzebuję, żeby kobieta mi »pomagała«".

10. "Naprawdę facet jest szczęśliwy, kiedy kobieta pozwala mu wychodzić z kumplami i nie robi z tego afery. Na przykład kiedy w ostatniej chwili dostanie bilet na mecz hokejowy. Jeśli się nie złości, mimo że mieliśmy robić coś razem, mój szacunek do niej rośnie. Widać, że jest pewna siebie i zależy jej na tym, żebym ja też był zadowolony".

11. "Miałem dziewczynę, która tyle mówiła, że mógłbym wyjść do drugiego pokoju, a ona mówiłaby dalej. Kiedyś siedziałem w łazience, żeby mieć trochę spokoju, a ona mówiła przez szparę w drzwiach. Naprawdę myślę, że było z nią coś nie tak".

15 rzeczy, które odstręczają mężczyzn

Było zaledwie kilka uwag na temat innych rzeczy, które zrażają mężczyzn. Wypowiedzi na tej liście mogą wydać się niektórym oczywiste, innym - nie aż tak bardzo. W każdym razie ponieważ twój mężczyzna niechętnie powiedziałby ci takie rzeczy wprost, być może zechcesz je sobie uświadomić:

1. "Kobieta zawsze powinna zamykać drzwi do łazienki, kiedy korzysta z toalety. Dla mnie to naprawdę obrzydliwe oglądać kobietę na sedesie. I nie zostawiajcie na wierzchu podpasek i innych takich rzeczy. Nie lubimy tego oglądać nawet w reklamach telewizyjnych".

2. "Dosyć odpychające są przesadne materialistki. Jeśli kobieta zwraca uwagę na to, jakie noszę buty, jaki mam na ręku zegarek i jakim jeżdżę samochodem, robię w tył zwrot".

3. "Kiedy kobieta jest zazdrosna, to może być zniechęcające. Kiedyś byłem na randce i w samochodzie, który jechał obok nas, siedziała osoba z długimi włosami blond. Moja towarzyszka zarzuciła mi, że się na nią gapię. Okazało się, że to facet!"

4. "Ważna jest tajemniczość. Poznałem kiedyś kobietę, która podczas naszej pierwszej rozmowy telefonicznej powiedziała, że się odchudza, żeby móc uprawiać seks. Ile trzeba facetowi, żeby dał się namówić na seks?“

5. "Nie lubię kobiet, które nie mają własnego życia ani pracy. Albo ciągną się za nimi jakieś niezałatwione sprawy - niespłacona karta kredytowa czy były chłopak, który jest kompletnym świrem. Ja lubię kobiety odpowiedzialne".

6. "Lubię kobiety, z którymi człowiek się spotyka bez żadnej presji. Jeśli facet żyje w ciągłym napięciu, a kobieta mu jeszcze dokłada, on się natychmiast zamyka".

7. "Nie lubię, kiedy kobieta ośmiesza mnie przed ludźmi. Jeśli zrobię coś nie tak, powinna powiedzieć mi to w domu".

8. "Kiedy on wraca do domu po całym dniu, pozwól mu przez pół godziny zająć się sobą. Zauważ jego obecność i pocałuj go, nie zaczynaj od tego, co powinien zrobić".

9. "Kobieta nie powinna dawać facetowi do zrozumienia, że jej świat kręci się wokół niego. Pewna dziewczyna powiedziała mi, że na pierwszą randkę ze mną szykowała się trzy godziny. To trochę za dużo".

10. "Każdy facet boi się tego, że po ślubie dziewczyna zetnie włosy, przybierze na wadze i przestanie dawać mu d...".

11. "Kobieta, która chce się związać z jako tako porządnym facetem, nie powinna się z nim nigdy upić. Jeśli pijecie w domu i lekko się wstawisz, to co innego, ale jeśli jesteście w barze i robisz z siebie idiotkę, to jest totalne dno. Nikt nie lubi być z pijaczką".

12. "Facet nigdy nie powinien się dowiedzieć, że siedzisz sama w domu, czekając na jego telefon, albo że jest dla ciebie całym światem. Podoba mu się, gdy pociągasz innych mężczyzn, o ile tylko z nimi nie śpisz".

13. "Kiedy kobieta na ciebie poluje, to ci się odechciewa. Pamiętam, jak dziewczyny z żeńskiego akademika kręciły się po męskim akademiku. Nie wiem, ale czułem się, jakby krowy przychodziły paść się na naszym terenie. To było za łatwe".

14. "Kiedy jesteś z kobietą, która daje ci odczuć, że powinieneś się jej meldować, jest to jak odbijanie karty zegarowej. Od razu cię od niej odrzuca".

15. "Kobieta nigdy nie powinna się zjawiać bez uprzedzenia ani w domu faceta, ani w jego pracy. On natychmiast pomyśli, że jest osobą z gatunku »fatalne zauroczenie«".

Fragment książki "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" Sherry Argov. Wydawnictwo Harper Collins.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje