Reklama

Reklama

Jak postępować z facetami?

Oglądasz seriale? Niektórzy bohaterowie wydają ci się dziwnie znajomi? Może nawet żyjesz z którymś pod jednym dachem! Rozpracuj ten typ.

Uwodziciel

Niejedna kobieta ma na niego oko, a on chętnie to wykorzystuje. Doktor Gawryło z serialu "Na dobre i na złe" jest piekielnie zdolnym chirurgiem i czarującym, przystojnym facetem. Wie, czego chce i przeważnie to dostaje. Zawrócił w głowie nawet przykładnej doktor Zosi Burskiej, fundując jej wycieczkę samolotem, który sam pilotował!

Reprezentuje jednak typ mężczyzny, który nie angażuje się zbyt mocno. W jego życiu obowiązują jasne zasady: on, jego kariera i rozwój osobisty są na pierwszym miejscu; miłość i rodzina - gdzieś dalej.

Instrukcja obsługi: Związując swój los z takim facetem, nie rezygnuj z siebie. Bądź kobietą aktywną zawodowo i atrakcyjną. Nie siedź w domu i nie gotuj mu obiadu z trzech dań. On ceni niezależność: zarówno swoją, jak i partnerki. By zatrzymać go na dłużej, musisz mu zaimponować: siłą charakteru, inteligencją, pewnością siebie. Od czasu do czasu wyjedź gdzieś sama, daj mu za sobą zatęsknić. Twój partner to typ zdobywcy, pociąga go to, co niedostępne. Im bardziej coś mu się wymyka, tym bardziej mu na tym zależy.

Reklama

Facet z przeszłością

Gatunek często spotykany: sfrustrowany czterdziestolatek po przejściach. Niespełniony artysta. W jego życiu pojawiły się depresja i alkohol, nieodłączne atrybuty porażki. Typ faceta "na zakręcie", który rezygnuje z ambicji, marzeń i planów. Zdaje się na ślepy los i żyje z dnia na dzień. Do czasu, gdy... spotka kobietę swojego życia. Dla niej może przejść niezwykłą przemianę!

Instrukcja obsługi: Związek z takim partnerem nie jest łatwy. Oprócz wielkiej miłości otrzymujesz od niego także bagaż jego doświadczeń, a niekiedy i zobowiązań (może mieć np. dzieci z poprzedniego związku). Lecz skoro przy tobie odnalazł sens życia, daj mu szansę. Wspieraj go, okazuj zaufanie, ale i wyznaczaj granice. Mów szczerze, gdy coś ci się nie podoba. Pamiętaj, on bardziej docenia teraz to, co ma...

Uroczy łajdak

Czyli skrywane pragnienie każdej kobiety. Mistrz ciętej riposty. Błyskotliwy, inteligentny i arogancki. Szczery do bólu, uwielbia prowokować. To typ mężczyzny, który lubi chadzać własnymi ścieżkami. Biada temu, kto porwie się na jego niezależność. Jest wybitnie uzdolniony, ma pasję, której oddaje się bez reszty, włada biegle kilkoma językami, tylko niestety... z kobietami nie zawsze potrafi się dogadać.

Sumiennie i konsekwentnie pracuje na opinię gbura, cynika i łajdaka. Ale jedno spojrzenie tych błękitnych oczu i jego szelmowski uśmiech wystarczą, żeby zapomnieć o całym świecie...

Instrukcja obsługi: Jeśli masz w domu taki "okaz", nie poddawaj się! Owszem, żyć z nim ciężko: celowo izoluje się od osób, które chcą go lepiej poznać. Za nic nie powie, co tak naprawdę chodzi mu po głowie, co go trapi. W dyskusji nie licz na to, że pobijesz go logicznymi argumentami. Zawsze odwróci kota ogonem! Odwołuj się do jego emocji - to powinno zadziałać. Gdy się za bardzo mądrzy, rozbroisz go humorem. Bądź niezależna, zaintrygujesz go.

Misiek

Sama dobroć. Łagodny, poczciwy, wierny. Olbrzym o gołębim sercu. Nie grzeszy urodą. Główny informator ojca Mateusza i jego nieoceniony pomocnik w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych prywatnie jest facetem zdominowanym przez żonę Basię i nastoletnie córki (dla których jest zresztą idolem). Po powrocie z pracy wkłada kapcie i z pokorą wykonuje polecenia ukochanej. I jest mu z tym dobrze.

Instrukcja obsługi: To typ faceta, który w sprawach domowych bez walki odda ci pozycję głowy rodziny. Jeśli jesteś silną, zdecydowaną babką i lubisz trzymać wszystko w garści - dobrze trafiłaś. Masz władzę absolutną. Jeśli jednak bliżej ci do delikatnej, kruchej kobietki, która wolałaby mieć w mężu oparcie i pewność, że to on podejmuje wszystkie trudne decyzje za dwoje, nie będzie lekko. Nie możesz wymagać od czułego troskliwego miśka, żeby był jednocześnie gotowym do walki tygrysem!

Coś za coś. Rada? Nie wpadaj w złość, gdy on nie zawsze zachowa się tak, jak tego oczekujesz. Bądź wyrozumiała. I nie wyręczaj go we wszystkim, bo ty "wiesz lepiej". Daj mu się czasem wykazać!

Chodzący ideał

Znak rozpoznawczy: szeroki uśmiech. Ludwik Boski to typ faceta "do rany przyłóż". W piątkowy wieczór wróci do sklepu, żeby wymienić lody na inny smak, bo taki wolą dzieciaki. Nie piśnie słowa i obejrzy z żoną komedię romantyczną, mimo że wolałby mecz z kumplem. Czuły, troskliwy, ale daleko mu do "ciepłej kluchy". Potrafi bronić swojego zdania! Romantyczny, namiętny, ma apetyt na seks.

Sporo czasu spędza w domu, opiekując się dziećmi. I ma doskonałe wyczucie - potrafi rozpoznać, kiedy jest ci źle i pocieszyć...

Instrukcja obsługi: Czy od faceta można chcieć więcej?! Jeśli twój partner go przypomina, wygrałaś los na loterii! Nie zmarnuj tego. Bądź łagodna, wyrozumiała i czuła, po prostu kobieca. Niech on też czuje, że może na ciebie liczyć. Ciesz się każdą spędzoną z nim chwilą. Chwal go!

Macho

Klasyczny typek spod ciemnej gwiazdy. Przystojniak. Lubi siebie. Lubi dobrze wyglądać. Lubi zwracać uwagę. Lista jego wad jest długa: zuchwały, bezwzględny, zepsuty do szpiku kości, arogancki i demoniczny - jak to wampir... Oczywiście kiedy chce i ktoś naprawdę wpadnie mu w oko, odkrywa drugą stronę swojej natury - potrafi być czarujący i uwodzicielski.

Zakochany w kobiecie, którą za wszelką cenę chce zdobyć, jest gotów na wiele poświęceń. Zdolny do dzikiej wierności i uczucia. Tylko czy lubimy facetów, którzy popadają w takie skrajności?

Instrukcja obsługi: Związek z nim może być niebezpieczny. To typ faceta, który bardziej potrzebuje reprezentacyjnej maskotki niż partnerki. Nie pozwól się zdominować, nie rezygnuj z własnych zainteresowań, spotkań z przyjaciółmi. Angażuj go do pomocy w domu, oznajmiaj - nie pytaj. Bądź zdecydowana. Dbaj o siebie!

Fajtłapa

Facet otoczony kobietami i im podporządkowany. W serialu "Przepis na życie" są to żona Anka, córka Mania, teściowa Irena i apodyktyczna kochanka Beata, dla której zostawił rodzinę. Typ ciapy: "Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle". Niby miły, niby się stara, ale wszystko idzie mu jak po grudzie - w miłości mu nie wychodzi i wciąż pakuje się w kłopoty. Uroczy, ale nieporadny jak dziecko.

Instrukcja obsługi: Mając takiego faceta... musisz liczyć na siebie. Jesteś na tyle silna? Jako partner jest zgodny, szczery, pomocny, ale rzadko bierze los w swoje ręce. Nie bądź zła. On chce, żebyś była szczęśliwa. Czeka tylko na dokładne instrukcje, co robić. Jeśli mu powiesz, może wam się udać.

Agnieszka Wilewska

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: związek | mężczyzna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy