Reklama

Reklama

Jak powiedzieć mu "nie" w łóżku?

Trójkącik, swingowanie, seks analny, klapsy, a może stymulowanie odbytu? Nie czujesz się na siłach, aby to wypróbować? Podpowiemy ci, jak odmówić partnerowi, który proponuje nieodpowiadające ci eksperymenty.

Odkrywanie nowych pozycji i technik, takich jak np. seks analny, może korzystnie wpływać na twoje życie seksualne i twoje libido.

Jednak prośba partnera może być dla ciebie po prostu zupełnie nie do zaakceptowania. Zawsze możesz odmówić.

To dobrze, że twój partner jest seksualnie zdrową osobą i w związku z tym ma fantazje seksualne. Nie ma nic złego w tym, że twój partner chce, abyś stała się częścią tych fantazji.

Bez przymusu i wzajemnych oskarżeń

Partner, który cię kocha, zrozumie jeśli odmówisz. Będzie akceptował twój wybór, nawet jeżeli nie będzie odpowiadał jego oczekiwaniom. Ale ty również powinnaś szanować jego.

Reklama

Podobną uwagę kierujemy do panów: jeżeli to wasza dziewczyna wychodzi z propozycją, która jest trudna do zaakceptowania np. swingowania, nie oskarżajcie jej o to, że jest perwersyjna lub że was nie kocha.

W rzeczywistości to, że ujawnia swoje fantazje, jest oznaką zaufania.

W świecie pragnień i fantazji

Zanim zdecydujesz się kategorycznie odrzucić propozycję partnera, przemyśl to jeszcze raz. Może jego pomysł nie jest taki zły, jak się wydaje na pierwszy rzut oka? Skąd możesz wiedzieć, że nie będzie ci odpowiadało coś, czego nigdy nie próbowałaś? Może właśnie to wprowadziłoby nieco pikanterii do twojego życia seksualnego.

Ludzie są różni. Jedni uważają za nieodpowiedni pomysł uprawiania seksu w plenerze lub samochodzie. Inni chcą być biczowani i obrzucani wyzwiskami.

Jeżeli odrzucasz prośbę partnera, bo oznacza ona dla ciebie podążanie nieznaną ścieżką, to niewykluczone, że z czasem zmienisz zdanie. Seks jest nieskończonym uniwersum o niezliczonych wymiarach, które możesz odkrywać i cieszyć się nimi.

A może kompromis?

Pomyśl o wypracowaniu kompromisu: "Kochanie, nie założę maski i nie będę cię biczować, ale możesz kupić mi skórzaną bielizną SM z ćwiekami, które będą cię lekko kłuć podczas seksu", "Nie chcę, żebyś lizał moje palce u nóg, ale chętnie zgodzę się na masaż stóp urozmaicony delikatnymi pocałunkami".

Jak powiedzieć "nie"?

Jeżeli jego wymagania są zbyt duże i nie możecie osiągnąć kompromisu, to jest to moment, abyś powiedziała "nie" twojemu partnerowi. Najważniejsze jest to, czego ty chcesz i nie musisz spełniać każdej fantazji jaka przyjdzie mu do głowy. Oprócz tego niektóre fantazje powinny pozostać tylko fantazjami.

Poniżej znajdziesz kilka rad, jak delikatnie odmówić partnerowi:

• okaż mu miłość i przywiązanie (pocałuj go lub przytul po tym, jak mu odmówisz),

• nie obrażaj go ani nie rób min,

• powiedz, że w ogóle nie chcesz tego robić lub że nie jest to odpowiedni moment - w zależności od tego co naprawdę o tym myślisz,

• powiedz, że jesteś zadowolona z waszego życia seksualnego i waszego związku

• możesz zaproponować alternatywę

Zapewne ty również masz swoje fantazje. Możesz nigdy z nikim się nimi nie podzielić, ale całkiem możliwe, że odpowiadają one pragnieniom twojego partnera. A przecież nie ma nic złego w fantazjowaniu, czyż nie?

Tłum. Izabela Grelowska

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: partner | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL