Jak rozbudzić namiętność w sypialni?
Sposób jest prosty. Wystarczy… antykoncepcja.
Pary, które używają środków antykoncepcyjnych uprawiają seks trzy razy częściej niż kochankowie, którzy nie stosują zabezpieczeń.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez School of Public Health, 90 proc. Kobiet, które stosowały środki antykoncepcyjne, uprawiało seks chociaż raz w ciągu ostatnich czterech tygodni. Dla porównania, w grupie dziewczyny które nie sięgały po żadne zabezpieczenia, seks w przeciągu ostatniego miesiąca uprawiało 72 proc.
Przyczyny tej zależności są bardzo proste. Jak wyjaśnia Johns Hopkins Bloomberg ze School of Public Health, niezabezpieczające się pary unikają seksu z obawy przed zajściem w niechcianą ciążę.
Badanie przeprowadzono na grupie 210 tys. kobiet, w wieku 20-29 lat.
Oprócz antykoncepcji, aby rozbudzić namiętność w sypialni warto też sięgnąć po inne sposoby. Do najpopularniejszych afrodyzjaków należą szampan, truskawki, czekolada czy czerwone wino.
Warto zainwestować też w seksowną bieliznę oraz nieco wysilić wyobraźnię i zaplanować atrakcyjny scenariusz na romantyczny wieczór. Kąpiel z olejkami, wspólnie przygotowana kolacja (najlepiej z dodatkiem kolendry lub wanilii) czy niecodzienne dekoracje w sypialni, potrafią zdziałać cuda.