Reklama

Reklama

Jak rozpoznać mężczyznę z klasą?

Uroda, modny ubiór, pieniądze, wysoka pozycja zawodowa to jeszcze nie wszystko. Świetnie wyglądający mężczyzna może przecież okazać się gburem lub prostakiem.

Wypchany portfel i zrobiona już kariera nie załatwią każdej sprawy. Każdą natomiast kobietę ujmie z pewnością mężczyzna z klasą - dżentelmen, który - w zależności od potrzeb - będzie i adoratorem, i rycerzem, i ochroniarzem. Problem tylko w tym, aby go rozpoznać.

Reklama

Okazuje szacunek

Przedstawia Cię w każdym towarzystwie, nie udając przy tym, że jesteś jego siostrą czy kuzynką. Nie mówi o Tobie "Moja", "Stara". Pamięta o Twoich imieninach i urodzinach a także o rocznicy waszego ślubu czy poznania się. Docenia twoje sukcesy zawodowe oraz to, że doskonale troszczysz się o dom i dzieci. Nie pozwala innym szargać Twojej opinii. Jeśli wie, że spóźni się do domu lub na Wasze spotkanie, to zawsze uprzedza Cię o tym telefonicznie. Zazwyczaj bywa bardzo punktualny.

Jest Twoim rycerzem i ochroniarzem

Zawsze podaje płaszcz, przepuszcza w drzwiach, pomaga siąść przy stole (dosuwa krzesło) i wysiąść z samochodu (otwiera drzwi), podaje upuszczony przedmiot, ustępuje siedzące miejsce w autobusie, toruje drogę w tłumie, uwalnia Cię od ciężkich siatek, osłania przed deszczem parasolem. W razie potrzeby ochroni Cię przed napastnikami albo wulgarnymi podrywaczami. Troszczy się o Ciebie, gdy jesteś chora.

Nie krytykuje Twojego wyglądu

Nie wytyka zbędnych kilogramów, nie doradza odchudzania się, nie porównuje Twojego wyglądu z wyglądem innych znajomych pań, nie wiesza nad swoim łóżkiem plakatu z Pamelą Anderson, która patrzy na Twoje krągłości karcąco. Rozumie, że odczuwasz potrzebę wizyty u fryzjera czy kosmetyczki. Potrafi dyskretnie zasugerować Ci, że w jakiejś rzeczy nie wyglądasz najlepiej. W takiej sytuacji mówi, że najbardziej lubi cię w tej czarnej sukience.

Prawi komplementy

Jeśli już chwali Twój wygląd, to robi to szczerze i zupełnie bezinteresownie. Potrafi wyczuć moment, kiedy taka aprobata jest Ci szczególnie potrzebna. Potrafi powiedzieć kolegom, że ma cudowną żonę.

Nie ogląda się za innymi kobietami

Nie robi tego przynajmniej w Twoim towarzystwie, albo ogląda się tak, że Ty tego nie dostrzegasz. Nie komentuje też przy tobie wyglądu dziewczyny z reklamy ubranej w skąpą bieliznę i nie opowiada o nowej, długonogiej koleżance z pracy.

Adoruje

Nie wstydzi się od czasu do czasu powiedzieć o swoim uczuciu do Ciebie. Bez okazji wręcza Ci kwiaty albo zaprasza na kawę. Jego adoracja może czasami mieć wymiar praktyczny - zaproponuje Ci, abyś to Ty odpoczęła sobie przed telewizorem a On w tym czasie na przykład odkurzy mieszkanie. Z Twojego powodu dba o swój wygląd. Zaprasza na imprezy organizowane przez znajomych i cieszy się, gdy wzbudzasz zachwyt wśród innych panów.

Dowiedz się więcej na temat: rozpoznać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje