Reklama

Reklama

Jak szaleć to szaleć w... łóżku

Seks odgrywa ważną rolę w każdym związku kobiety i mężczyzny. Kobieta pragnie, aby jej partner był nie tylko sprawny, ale i czuły w łóżku. Mój ukochany mąż - zwierza się Agata - kiedyś taki nienasycony (jeśli chodzi o seks) i pełen pomysłów w łóżku, coraz częściej odwraca się do mnie plecami i zasypia.

A jeśli już zbierze mu się na amory, stosunek trwa ledwie kilka minut i kończy, zanim ja zdążę się naprawdę rozgrzać. Za bardzo go kocham, żeby mu powiedzieć wprost: "mój drogi, w łóżku jesteś do niczego". Jak dać mu do zrozumienia - zastanawia się Agata - że pragnę seksu...

Reklama

Gdy seksualne apetyty maleją

Niestety, im dłużej trwa małżeństwo, tym bardziej seksualne apetyty mężczyzn maleją. Oczywiście, to nie jest reguła, ale z upływem lat partnerka powszednieje, poziom hormonów spada, a stresy związane ze sprawami zawodowymi i wychowywaniem dzieci stają się bardziej dokuczliwe. To wszystko powoduje, że w życiu mężczyzny seks przesuwa się na dalszy plan. Tymczasem u kobiet jest akurat odwrotnie - potrzeby seksualne rosną, osiągając apogeum między 35 a 45 rokiem życia.

Czy domagać się seksu?

Kobiety mają w tej mierze ogromne wątpliwości, a zwłaszcza gdy daje znać o sobie domowe wychowanie. Tej i owej brzmią w uszach słowa matki, że przyzwoita kobieta nie powinna zachowywać się zbyt wyzywająco, że seks to coś brzydkiego, wstydliwego, ba, może nawet grzesznego. Nic więc dziwnego, że zamężne kobiety z trudem przełamują opory, by ujawnić swoje potrzeby i marzenia erotyczne.

Intymny, mały świat

Już Iga Cembrzyńska śpiewała w piosence: "A ja mam swój intymny, mały świat..." Taki świat powinni stworzyć partnerzy, którzy pragną porozumieć się w sprawach seksu. Przede wszystkim muszą zadbać o odpowiedni nastrój w sypialni.

Na przykład, jeśli mężczyznę podniecają filmy erotyczne, warto mu zafundować projekcję przed upojną nocą. To świetna uwertura miłosna. Podobnie jak wspólna kąpiel. Nieźle działa na nasze zmysły lampka wina sączona przy blasku świec i dźwiękach romantycznych melodii. Także język musi być zrozumiały dla obojga. Trudno bowiem zwierzać się ze swoich pragnień, używając medycznych określeń: vagina czy prącie. Najlepiej stworzyć swój własny słownik.

Dowiedz się więcej na temat: świat | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje