Reklama

Reklama

Joga dla lepszego seksu (cz. 1)

Ćwicz jogę, aby dodać swojemu życiu seksualnemu pikanterii! Joga przynosi ciału liczne korzyści. Jedną z najlepszych wśród nich jest zdolność do przeżywania bardziej intensywnych doznań seksualnych.

Dr Yvonne K. Fulbright, seksuolog i autor wielu książek z tej dziedziny, jest pod wrażeniem rezultatów jakie można uzyskać dzięki jodze: "Joga niesie niezliczone korzyści dla umysłu, ciała i duszy. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale może istotnie przekształcić twoje życie seksualne".

Fulbright prezentuje kilka z najważniejszych pozytywnych efektów jakie daje joga.

Joga poprawia wrażliwość podczas stosunku

Ćwiczenia oddechowe są bardzo ważnym elementem jogi. Umożliwiają one pełniejsze oddechy, które zmniejszą nerwowość i obniżają ciśnienie krwi, a tym samym pomagają zwalczać negatywne efekty stresu, który jest jedną z najpoważniejszych przyczyn chorób we współczesnym świecie. Badania pokazują, że joga i medytacja ułatwiają organizmowi walkę ze stresem. To sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni do intymności, a tym samym do uprawiania miłości ze swoim partnerem. Większy dopływ tlenu i lepsze krążenie krwi wywołane ćwiczeniami oddechowymi mogą wzmocnić odczucia zmysłowe podczas stosunku. Innymi słowy: możesz wykorzystać jogę, aby wzmocnić swoją wrażliwość.

Reklama

Więcej orgazmów

Uprawianie jogi ma dwojaki wpływ na orgazm. Po pierwsze, pomaga wzmocnić kontrolę nad mięśniami w obrębie miednicy. Mężczyźni mogą mieć dzięki temu lepsze erekcje, a kobiety mocniejsze mięśnie waginy. W efekcie - orgazmy są bardziej intensywne.

Drugi pozytywny efekt to lepsza kontrola nad ciałem i umiejętność uwolnienia się od napięcia mięśni związanego ze stresem. To umożliwia większy stopień relaksacji podczas stosunku, a tym samym prowadzi do bardziej intensywnych orgazmów.

Joga dodaje energii

Fizyczna aktywność, relaksacja, uwolnienie od stresu przy pomocy ćwiczeń oddechowych napełniają ciało energią. Pozytywne myślenie i koncentracja podczas ćwiczeń powodują przypływ pozytywnej energii, tak ważnej dla seksapilu. Wzmocniona wytrzymałość pozwala także na dłuższe stosunki.

Naucz się akceptować swoje ciało

Dzięki jodze możemy stać się bardziej świadomi swojego ciała: zarówno jego mocnych stron jak i ograniczeń, uczymy się też je kontrolować. Możemy wykorzystać jogę, aby uczynić swoje ciało bardziej zwinnym i skoordynowanym, aby uzyskać lepszą równowagę i zwiększyć siłę fizyczną - wszystkie te cechy są niezwykle przydatne podczas łóżkowych figli.

Równocześnie, wyćwiczone ciało staje się bardziej atrakcyjne, co dodaje pewności siebie. Joga uczy też, jak wydawać dźwięki, które odpowiadają odczuciom, co jest, jak wiadomo, bardzo pożądane podczas seksu.

Wkrótce zaprezentujemy drugą część naszego poradnika "Joga dla lepszego seksu", z której dowiecie się, jak joga może pomóc w uzyskaniu naprawdę zgrabnej i seksownej sylwetki, jak dzięki jodze stawić czoła najtrudniejszym pozycjom seksualnym oraz jak wykorzystać ją do urozmaicenia gry wstępnej i wzmocnienia więzi między partnerami. Zapraszamy!

tłum. Izabela Grelowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje