Reklama

Reklama

Joga dla lepszego seksu (cz. 2)

Ćwicz jogę, a wkrótce twoje ciało stanie się tak giętkie, że z łatwością będziesz się kochać nawet w najbardziej skomplikowanych pozycjach. Joga czyni cuda!

W poprzednim artykule dotyczącym wpływu jogi na życie seksualne, pisaliśmy, w jaki sposób joga poprawia intensywność przeżywania orgazmów, jak podnosi poziom pozytywnej energii oraz pomaga zaakceptować swoje ciało.

Odkryj nowe pozycje seksualne

Wykonywanie asan nie tylko wzmacnia mięśnie, ale sprawia, że ciało staje się bardziej zwinne i gibkie. Siedzący tryb życia i brak ruchu często powodują utratę naturalnej giętkości. Dzięki jodze możesz tchnąć siłę w swoje mięśnie i odzyskać elastyczność, która umożliwi ci zastosowanie pozycji seksualnych, które do tej pory pozostawały jedynie w sferze marzeń. Po prostu pomyśl o wielu pozycjach, które w tej chwili wydają ci się niewykonalne! Dzięki regularnej praktyce jogi mogą się one stać dla ciebie codziennością.

Reklama

Popraw elastyczność swojego ciała

Ćwicząc jogę angażujesz, w mniejszym lub większym stopniu, wszystkie mięśnie swojego ciała. Ponieważ aktywujesz również mięśnie, które do tej pory niemal nie były używane, na efekty kształtowania różnych grup mięśniowych nie trzeba długo czekać.

Nie jest żadną tajemnicą, że regularne ćwiczenia pobudzają libido i joga nie jest tu żadnym wyjątkiem.

W wielu przypadkach joga poprawia również przemianę materii, a lepsze krążenie krwi oznacza lepszy dopływ krwi do organów płciowych.

Nowy wymiar gry wstępnej

Pod pewnymi względami joga przypomina seks: musisz dużo ćwiczyć, aby uzyskać rezultaty na których ci zależy. Musisz opanować technikę oddechu (a nie jest to tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka), uczysz się także określonych skomplikowanych pozycji, które z czasem stają się prostsze. Joga przypomina, że należy być dobrze się przygotować i podjąć pewne wysiłki, aby później cieszyć się owocami swojej pracy i czuć naprawdę dobrze. Podobnie jest z seksem. Gra wstępna wymaga mnóstwa praktyki, cierpliwości i wytrwałości - wszystko po to, aby nauczyć się jak najlepiej podniecić partnera i siebie, oraz jak zapewnić optymalną ilość wrażeń podczas stosunku. Joga wyostrza zmysły oraz uczy, jak radzić sobie ze stresem i oddawać się pieszczotom w atmosferze relaksu.

Rozpal w sobie płomień

Joga doda ci nowej energii. Wiele osób twierdzi, że dzięki regularnym ćwiczeniom czują się jak nowo narodzone, zyskały wewnętrzny spokój i odprężenie.

Joga może również ożywić życie seksualne, ponieważ daje ludziom lepsze zrozumienie związków pomiędzy ciałem i umysłem. Tę wiedzę można wykorzystać podczas seksu. Zdarzało się, że ze względu na stres i zmartwienia, z trudem przychodziło ci oddawanie się miłosnym igraszkom? Dzięki jodze uczysz się, jak sobie z tym poradzić i rozpalić w sobie miłosny żar.

Wzmocnienie związku

Partnerzy, którzy wspólnie praktykują jogę, uczą się jak poruszać się i oddychać we wspólnym rytmie. Dowiadują się też jak zsynchronizować swoje energie, swoje ciała i dusze, co ostatecznie prowadzi do bardziej harmonijnych seksualnych doznań, lepszego poznania siebie nawzajem, oraz przypływu nowej fali kreatywności, która jest bardzo ważna w dłuższych związkach.

Jak poprawić swoje życie seksualne dzięki jodze? Jeżeli nigdy nie ćwiczyłaś, zapisz się na zajęcia dla początkujących i skoncentruj się na ćwiczeniach. Zachęć też do nich swojego partnera.. Osoby bardziej zaawansowane mogą poszukać w swoim mieście zajęć typu "Joga dla dwojga".

tłum. Izabela Grelowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje