Reklama

Reklama

Kiedy znudzi nam się seks?

Czy współczesnego faceta może podniecać jeszcze ramię, z którego ześliznęła się sukienka? A może bombardowani zewsząd seksem, znudziliśmy się nim?

Seks nie dość, że przestał być tematem tabu, to po prostu spowszedniał. Począwszy od reklamy samochodu, poprzez pastę do zębów, aż po płyn do mycia toalet - seks najlepiej sprawdza się w reklamie a gigantyczne piersi skąpo odzianej modelki przyciągną uwagę jak nic innego.

No i na przyciąganiu uwagi się kończy. Seksbomba w samej bieliźnie na ogromnym bilbordzie w centrum miasta nie podnieca, nie rozpala do czerwoności. Owszem, jest interesująca - jak najnowszy model samochodu. Może bardziej seksowna. Zdaniem socjologa Tomasza Szlendaka - seks stał się dziś zwyczajny, banalny - jak szarlotka. Niby dobra, ale żadnej w niej niespodzianki czy tajemnicy.

Reklama

Kogo podnieca łydka?

To, co przez długie lata uchodziło za niezwykle seksowne, wyzywające i śmiałe - odsłonięte plecy lub noga - dziś jest po prostu nudą. Zaś " wybory najpiękniejszej nogi albo - co jeszcze gorsze - najpiękniejszych pleców byłyby najnudniejszym widowiskiem pod słońcem.(...) w dawnych dobrych czasach, siedemdziesiąt lat temu, plecy i nogi były najtwardszą z najtwardszych pornografią, szokującym materiałem wizualnym, powodującym niekontrolowane ślinienie się u najbardziej nawet odpornych na seksualne podniety"( Tomasz Szlendak, Leniwe maskotki, rekiny na smyczy. W co kultura konsumpcyjna przemieniła mężczyzn i kobiety, Warszawa 2005).

Panowie oglądając galerię "biuściastych" pań wymyślają im od silikonowych lalek - jednak przejrzą zdjęcia od początku do końca. Pies z kulawą nogą nie zobaczy zdjęć pięknej dziewczyny ubranej od stóp do głów. To nuda.

Seks jest zdrowy

Seks nie łączy się już z tajemnicą. Jest jak aspiryna wypisywana na receptę - na ból głowy, na skołatane nerwy, na depresję - bo seks to zdrowie. Seks pozwoli zachować młodość, być w dobrej kondycji, ukoić nerwy i pokonać smutek istnienia. Kochamy się dla zdrowia i coraz częściej realnego partnera zastępujemy wirtualnym - taki nie sprawia kłopotów. Nie trzeba wysłuchiwać problemów, chodzić do kina i zastanawiać się, co druga osoba ma na myśli i czemu "stroi fochy". Łatwy i przyjemny seks bez zobowiązań - oczywiście dla higieny psychicznej. A i zdrada z wirtualną kochanką jest jakby mniej oczywista niż potajemne schadzki z interesującą koleżanką.

Kiedy między dwojgiem ludzi jest chemia ( zakochać się lub mieć złamane serce jest zdecydowanie passe) najlepiej szybko iść ze sobą do łóżka i mieć problem z głowy. Jak już się ma to za sobą, można normalnie funkcjonować na przyjacielskiej stopie.

Rajskie jabłko na straganie

Zakazany owoc przestał być zakazany. Jest pożywny i ma dużo witamin. A najważniejsze - jest dostępny. Tylko coraz mniej apetyczny. Czyżbyśmy byli znudzeni seksem? Z badań przeprowadzonych przed Euro 2008 wynika, że połowa europejskich fanów piłki nożnej wolałaby obejrzeć ważne mecze mistrzostw, niż uprawiać seks...

Stanisław Lem spytany przez dziennikarza o to, czy w przyszłości ludzie będą się rozmnażać w jakiś nowy fantastyczny sposób, odpowiedział, że raczej nie, bo tradycyjna metoda jest zbyt przyjemna. Pewnie większość z nas przytaknie słowom pisarza, jednak z badań Agencji Badania Rynku Sesta, na które powołuje się "Newsweek", wynika, że ulubionym zajęciem Polaków w sypialni jest oglądanie telewizji (76 proc.). Równie chętnie czytamy książki i słuchamy muzyki. Tylko 10 proc. pamięta w sypialni o seksie. Wygląda więc na to, że bylibyśmy zadowoleni, gdyby proces prokreacji odbywał się poza nami, wówczas mielibyśmy troszkę więcej czasu na ulubione rozrywki.

AP

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje