Reklama

Reklama

Kobieca przyjaźń

Była z tobą, kiedy płakałaś. Razem z tobą skakała z radości. Bez niej twój świat byłby zupełnie inny. Nie miałby tyle kolorów i stałby się... pusty.

Nawet jeśli nie widziałyście się bardzo długo, ty wiesz, że ona jest i w każdej chwili możesz na nią liczyć. Tak samo zresztą jak i ona może wezwać na pomoc ciebie w każdej sytuacji. Jest twoim buforem, gdy czujesz, że spadasz w dół. To do niej pierwszej zadzwoniłaś, gdy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, i to ona trzymała cię za rękę, gdy czekałaś na wyniki biopsji. Jesteście razem nie tylko w tych gorszych chwilach, często też razem się cieszycie. Nie wyobrażasz sobie bez niej życia. Twoja przyjaciółka to jedna z najważniejszych osób w twoim życiu. To twój skarb.

Reklama

O czym można tyle gadać...

Partner czasem cię pyta: "O czym wy tam paplacie tyle czasu przez telefon?". A ty nie potrafisz mu odpowiedzieć. Po prostu dzielisz się z nią... kawałkiem siebie. Są rzeczy, o których wie tylko ona. Mężowi o nich nie mówisz, bo przecież on by tego nie zrozumiał. Jemu w ogóle trudno pojąć to, co was łączy.

Mężczyźni spotykają się, oglądają razem mecze, ale ich rozmowy przypominają raczej wymianę informacji i poglądów. Nie lubią zwierzeń, krępuje ich dzielenie się emocjami. A kobiety właśnie tego potrzebują! Psychologowie twierdzą, że dla nas to wręcz niezbędny element zdrowia dla naszej psychiki. To dlatego przyjaźń jest wartością, którą kobiety stawiają na równi z udanym życiem rodzinnym, zdrowiem najbliższych i rozwojem zawodowym.

Jak się przyjaźnią kobiety

Istnieją różne typy babskiej przyjaźni. Możecie, jak bohaterki "Seksu w wielkim mieście", widywać się bardzo często, konsultować każdą<= nawet najdrobniejszą decyzję, i jadać razem obiadki. Taka przyjaźń łączy zwykle singielki, które wypełniają sobie pustkę dnia codziennego. Mężatki, choćby z braku czasu, widują się rzadziej, co wcale nie oznacza, że łącząca je więź jest słabsza. Bo w przyjaźni ważna jest nie tyle częstotliwość kontaktów, ile ich jakość.

Często używamy tego pojęcia zbyt pochopnie, nazywając przyjaciółką osobę, która wcale nią nie jest. To, że łączą cię z nią wspólne zainteresowania czy razem świetnie się bawicie, wcale nie oznacza, że jest między wami coś wyjątkowego.

Słowo "przyjaciółka" zobowiązuje. Przede wszystkim do szczerości (nawet gdy druga strona nie jest skora do zaakceptowania trudnej prawdy), do wysłuchania krytyki (czasem niełatwo ją przyjąć), do wyzbycia się zazdrości (lub przyznania się, że takie uczucie się pojawia), do poświęcenia swoich przyjemności na rzecz tej drugiej osoby.

Dowiedz się więcej na temat: świat | rzeczy | przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje