Reklama

Reklama

Kto kogo częściej zdradza?

Polacy mają spore problemy z dochowaniem wierności swoim partnerkom. Zwłaszcza, gdy dopadnie ich kryzys wieku średniego.

Do lamusa odeszły czasy, kiedy seks dojrzałych ludzi odbierany był jako coś niestosownego. Dziś dojrzałe gwiazdy popkultury otwarcie opowiadają o życiu z młodszym partnerem/partnerką lub o udanym życiu seksualnym z wieloletnim partnerem. Ich życie erotyczne przestało być tematem tabu.

W dobie Internetu także pojęcie zdrady uległo modyfikacji i przewartościowaniu a do tej realnej dołączyła zdrada w sieci i wirtualny seks. Jednak mimo bogatej oferty serwisów erotycznych, nadal nie brakuje zwolenników tradycyjnego skoku w bok. Stałym elementem w historii ludzkości pozostaje przewaga mężczyzn na tym polu - ale to zrozumiałe, wszak naukowcy już dawno dowiedli, że płcią brzydką kieruje biologia ( zew natury?) nakazująca przekazanie swoich genów jak największej liczbie przedstawicielek płci przeciwnej.

Reklama

Jak wynika z badań seksuologa, prof. Zbigniewa Izdebskiego, na które powołuje się "Dziennik", najbardziej skorzy do skoku w bok są mężczyźni przeżywający kryzys wieku średniego. Według prof. Izdebskiego, zdrady małżeńskiej dopuścił się co trzeci mężczyzna po pięćdziesiątce. A prawie co dziesiąty zrobił skok w bok tylko w ciągu ostatniego roku.

Na pewno nie jestem rogaczem!

O ile jednak panowie bez żenady przyznają się do zdrady, to swoich partnerek wcale o to nie podejrzewają. Gdy prof. Izdebski pytał panów po 50. roku życia, czy partnerka jest im wierna, zdecydowana większość odpowiedziała: tak. Tymczasem z badań wynika, że tylko w ciągu ostatniego roku 3 proc. pań w tym wieku nie dochowało wierności swojemu partnerowi.

Podejście obu płci do seksu w dojrzałym wieku wcale się tak diametralnie nie różni, wykazały badania. Za bardzo istotny element życia uważa go 60 proc. Polaków i prawie co druga kobieta po 50. No cóż panowie, równouprawnienie wkroczyło także do sypialni...

AP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje