Reklama

Reklama

​Które pozycje seksualne są najlepsze dla zdrowia?

Lista zalet seksu jest długa i pełna konkretów. Jest bardzo przyjemny. Wnosi do relacji bliskość i ekscytację. Pomaga się zrelaksować i pozbyć napięcia. Rzadko jednak myślimy o tym, że seks jest dobry dla zdrowia. Oto pozycje, które mają korzystny wpływ na sprawność naszego ciała.

Na czym polega dobroczynny wpływ seksu na nasze ciało? Podczas współżycia w określonych pozycjach, aktywizujemy konkretne partie mięśni, pobudzamy też do pracy mięśnie głębokie, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Dobry seks działa, jak dobry trening cardio! O jakich pozycjach mowa?

Reklama

Na jeźdźca

Ta pozycja jest szczególnie lubiana przez kobiety, ponieważ pozwala im kontrolować tempo ruchów oraz głębokość penetracji. Ma jednak jeszcze jedną zaletę. Rytmiczne ruchy w górę, dół i na boki to świetny trening kondycyjny. 

Stosunek o średniej lub wysokiej intensywności pozwala osiągnąć tętno zbliżone do tego, jakie mamy podczas treningu cardio. Poza tym, w tej pozycji aktywizujemy mięśnie brzucha, ud i rąk, a także mięśnie głębokie, które ćwiczymy, próbując zachować równowagę.

Co ciekawe, ta pozycja wymaga także aktywności ze strony panów. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że leżą oni spokojnie, oddając aktywność partnerce, ich mięśnie brzucha i ud również pracują mocno, by utrzymać rytm i równowagę.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje