Reklama

Reklama

Kupidyn w metrze

Wciąż samotna i bez swej połówki? Porzuć samochód, zacznij dojeżdżać do pracy korzystając z transportu miejskiego. Najlepiej by było, gdybyśmy miały do tego jeszcze gęstą sieć metra, ale trzeba sobie radzić i w takich warunkach.

Według sondażu przeprowadzonego przez jeden z brytyjskich portali wielu Brytyjczyków bywa ustrzelonych strzałą Kupida w drodze do i z pracy. Są wśród nich jednak tylko ci, którzy używają publicznego transportu. Dwóch na trzech dojeżdżających do pracy przyznało, że zainteresowało się osoba chwilowego towarzysza podróży, jedno z czterech przypadkowych spotkań kończy się randką.

Reklama

Dane te nie dziwią, gdyż świat się zmienia i współczesny człowiek spędza w środkach komunikacji od 30 do 120 minut dziennie. To naprawdę sporo czasu, który jakoś trzeba spędzić - na uśmiechaniu się, pożyczeniu gazety, rozmowie czy wejściu w bliższą zażyłość.

Brytyjczycy najbardziej chwalą sobie metro: tu spotykają się ze sobą twarzą w twarz, patrzą sobie prosto w oczy. Aż 10 proc. umawiających się na randki umówiło się właśnie w metrze, podczas gdy autobus sprawdził się zaledwie w 6 proc. przypadkach. Ciekawe jednak, że spotkania na dłuższych dystansach (dalekobieżne pociągi) skutkowały umówieniem się na randkę tylko w 4 proc. przypadków. Najprawdopodobniej bowiem myśl o zaproponowaniu komuś spotkania jest dzieckiem chwili, natchnienia, a temu służy zaledwie kilkuminutowe zetknięcie w ekspresowo mknącym wagoniku podziemnej kolejki.

Do zalecanych odzywek w metrze należą zdaniem Brytyjczyków:

- Przespałam mój przystanek, czy możemy wrócić wspólnie?

- Co taka ładna dziewczyna, jak ty, może robić w tak obskurnym wagonie?

- Często jeździsz tą linią?

- Czym mogę służyć? Kawą? Herbatą? Sobą?

W tramwaju też się przydadzą ;-)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje