Reklama

Reklama

Listy miłosne sprzed lat...

Przechowywanie listów miłosnych i zdjęć swych miłości sprzed lat może źle wróżyć związkowi. Ponad 45 proc. badanych przyznało, iż czułoby się mniej podatnymi na zranienie, gdyby ich partner zniszczył przechowywane z pietyzmem dawne listy i zdjęcia swych miłości.

A jednak blisko 40 proc. ludzi nie pozbywa się tak drastycznie swych wspomnień z przeszłości.

Reklama

Według psychologów ci, którzy chowają w przepastnych szufladach miłosną przeszłość, są bardziej podatni na wywoływanie sprzeczek na tle zazdrości oraz na emocjonalne niezrozumienie.

Zatrzymywanie śladów z przeszłości wskazuje na pewien stopień nielojalności w stosunku do obecnego partnera. Może być też przeszkodą na drodze do budowania związku opartego na oddaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Jeśli Twój partner czuje, że zajmuje drugie miejsce (nawet po kimś już nieobecnym) w Twoim rankingu i czuje dyskomfort z tego powodu, że nie pozwalasz sobie zapomnieć o przeszłości, to taka sytuacja może doprowadzić do prawdziwej katastrofy.

Kobietom zwykle trudniej przychodzi zapomnienie o dawnej miłości i wyrzucenie po niej pamiątek, 89 proc. poddanych badaniu pań przyznało, że chowa swe wspomnienia w pudełkach po butach czy szufladach.

Psycholog David Royston-Lee jednak przestrzega: - Jeśli związek się nie udał, a ludzie z jakiejś przyczyny nie chcą tego wyrzucić z pamięci, nie chcą nad tym przejść do porządku dziennego, nie można w takiej sytuacji wchodzić w nowy satysfakcjonujący związek. Ważnym jest uczynić miejsce dla nowej znajomości w całkowicie wyczyszczonych 'starych kątach'.

Dowiedz się więcej na temat: partner | listy miłosne | miłosne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje