Reklama

Reklama

Lolita vs. hipisowski fetysz

Podbrzusze gładkie jak u dziecka, prowizoryczny pas startowy albo wąsiki Chaplina... Depilować czy nie intymne części ciała?

Powody do golenia intymnych części ciała są najczęściej natury estetycznej: w filmach porno kobiety są zawsze gładko ogolone i to właśnie one wyznaczyły ten trend. Włosy postrzegane są dziś jako hipisowski fetysz. Doszło do tego, że na forach internetowych matki polecają 13- latkom, by goliły swoje miejsca intymne, chcąc je ustrzec przed żartami kolegów.

Kiedyś nastolatki czekały na pojawienie się zarostu łonowego, bo jego pojawienie się było wyznacznikiem dorosłości i gotowości na inicjację. Dziś dziewczyny idą za przykładem swoich matek, które zaakceptowały ideał Lolity i depilują miejsca intymne.

Reklama

Prawdziwi mężczyźni się nie golą

Stuprocentowi mężczyźni także się golą i to nie tylko wówczas, gdy poprosi ich o to partnerka. Ich opinia na temat tego, czy mężczyźni powinni golić intymne części ciała, zależy od tego, co znaczy dla nich pojęcie "prawdziwy mężczyzna":

- prawdziwy mężczyzna nie goli intymnych części ciała, ponieważ zarost jest dowodem jego męskości,

- mężczyzna goli swoje intymne części ciała, bo wówczas jego penis wydaje się o ok. dwa centymetry większy.

Higiena a włosy

Wielu ludzi sądzi, że higienicznie jest golić intymne części ciała. To prawda, włosy łonowe sprawiają, że zapach genitaliów jest intensywniejszy. Jednak higiena okolic intymnych nie polega na depilacji lecz na myciu.

Włosy łonowe chronią wrażliwą skórę okolic intymnych podczas kontaktu z bielizną, stanowią także barierę ochronną dla substancji chemicznych, w tym alergenów, które pozostają na bieliźnie (resztki proszku do prania, środki do zmiękczania tkanin, itp.) i mogą podrażniać te wrażliwe partie ciała. Włosy umożliwiają również równomierne rozprowadzenie po skórze wydzieliny, która ją chroni. Gdyby włosy łonowe nie miał żadnej roli, ewolucja prawdopodobnie dawno by je wyeliminowała.

Depilacja gwarantuje przyjemniejszy seks

Jest jeszcze jeden powód, dla którego depilujemy intymne części ciała: ma to spowodować większą rozkosz seksualną, zwłaszcza podczas seksu oralnego, kiedy przyjemność jest większa, gdy partnerzy są wydepilowani.

Z drugiej jednak strony, spróbuj pomasować swoje czoło, a potem skórę na głowie tam, gdzie masz włosy. Odczucie na owłosionej skórze jest zazwyczaj intensywniejsze, ponieważ włosy przenoszą wibrowanie w głąb skóry. Podobną funkcję pełnią włosy łonowe.

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy