Reklama

Reklama

Mamo, kto jest moim tatusiem?

A jeśli nie masę, to na pewno jeden najważniejszy - jest idealnym kochankiem. Ponadto, kobiety nie muszą się martwić o jego stan cywilny, o to, czy będzie chciał je kiedykolwiek zdradzić. Nieznajomy zazwyczaj kojarzy się jako dobrze zbudowany mężczyzna z pięknym ciałem. Ale to kobiety muszą wybrać, czy wystarczą im tylko fantazje, czy zechcą wziąć udział w przygodzie z nieznajomym w roli głównej.

Reklama

Co czuje dziecko, które nie zaznało miłości ojca? Ba! Nawet go nie widziało?

Według Dawida Blankenhorna, autora głośnej książki "Fatherless America", taki maluch popada w samooskarżenie.

Zaczyna szukać w sobie wad, czegoś, co spowodowało, że jego tatuś go nie chciał. Uważa, że jest gorsze od innych rówieśników - bo przecież one mają tatusiów.

Tamte dzieci były warte miłości ojców - on zaś nie. Takie uczucie staje się dla malca niszczące. Dziecko pozbawione jest poczucia tożsamości.

Kim jestem? Skąd się wziąłem? Chce wiedzieć ,kim jest ich drugi rodzic. W przyszłości nie raz będzie wypełniać pola: imiona rodziców. Co poczuje w takim momencie?

Skutki braku ojca są olbrzymie. Dla małych dziewczynek tatuś jest pierwszym mężczyzną w ich życiu.

W przyszłości mogą nie czuć się pewnie jako kobiety, ponieważ w dzieciństwie zabrakło im ojcowskiej miłości.

Takie dziewczyny, jak stwierdza autor książki, szybciej podejmują kontakty seksualne, posiadają nieślubne dzieci, rozwodzą się. Szukają tego, czego nie dostały od ojca.

Z drugiej strony dla chłopca, ojciec jest pierwszą osobą, która pomaga mu zrozumieć, co to znaczy, że jest rodzaju męskiego. Brak ojca powoduje, że chłopak zaczyna poszukiwać tej odpowiedzi w innym środowisku, najczęściej złym.

Nie posiada przykładu, który mógłby mu pokazać, że bycie silnym mężczyzną oznacza opiekę nad słabszymi i ich obronę, traktowanie innych ludzi godnie oraz z szacunkiem.

Oczywiście matki spełniają swoją rolę. Ale uzupełniają się one wraz z małżonkami. Kiedy "pracują" razem, dziecko otrzymuje wszystko, czego potrzebuje.

Jeśli jednego rodzica brakuje, dziecko na tym traci. Traci również na tym samotna matka.

Być może ten artykuł zostanie odczytany jako przestroga dla kobiet, jednak nie z przesłaniem, by nie uprawiać seksu z nieznajomym (bo o tym może zdecydować tylko kobieta), ale by nie doprowadzić do sytuacji, w której nie będziemy znały odpowiedzi na pytanie dziecka: "Mamo, kto jest moim tatusiem?".

stranger

Dowiedz się więcej na temat: tatuś | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje