Reklama

Reklama

Mężczyźni kłamią średnio trzy razy dziennie

Drobne kłamstewka to męska specjalność. Według najnowszych wyliczeń naukowców, panowie mijają się z prawdą trzy razy częściej niż kobiety. Przeciętny mężczyzna kłamie trzy razy dziennie, sugerują najnowsze badania.

Panowie najczęściej mijają się z prawdą, kiedy zostają zapytani czy wykonali powierzone im zadanie - 45 proc. pytanych przyznaje, że zwykle ich twierdząca odpowiedź to kłamstwo.

Dla porównania, w przypadku pań, które kłamią średnio raz dziennie, mijanie się z prawdą to sposób na skrywanie swoich emocji. 27 proc. respondentek przyznaje, że kłamstwo, które najczęściej pada z ich ust to stwierdzenia: "u mnie wszystko w porządku", "nic mi nie jest".


71 proc. wszystkich badanych przyznaje, że regularnie okłamują swoich przyjaciół, rodzinę czy kolegów z pracy. Jak przyznają respondenci, kłamstwo to sposób, aby nie zranić uczuć innych.

Reklama

Okazuje się, że najmniej prawdomówni jesteśmy w stosunku do szefa - 31 proc. ankietowanych przyznaje, że regularnie okłamuje swojego przełożonego. Wobec członków rodziny i partnerów jesteśmy nieco bardziej uczciwi.

Na największą uczciwość ze strony kobiet mogą liczyć ich przyjaciele - jedynie 9 proc. kobiet zdarza się oszukiwać bliskich znajomych. Panowie są zdecydowanie mniej prawdomówni w stosunku do znajomych - do kłamstw przyznaje się 41 proc. badanych.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy