Reklama

Reklama

Miewam fantazje, czy wszystko ze mną ok?

Erotyczne sny, gorące i pełne seksu wyobrażenia, z jednej strony się ich wstydzisz, ale z drugiej... są bardzo podniecające. Skąd się biorą? I czy oznaczają, że coś z tobą jest nie tak?

Budzisz się i powoli otwierasz oczy. Uśmiechnięta i zrelaksowana próbujesz przypomnieć sobie, co ci się dzisiaj śniło. Kiedy obrazy z nocy wracają, ogarnia cię zażenowanie. Znów miałaś erotyczne sny. Zastanawiasz się, czy powinnaś coś z tym zrobić?

Fantazje dotyczące seksu, sny przepełnione podniecającymi momentami czy erotyczne wyobrażenia są całkowicie naturalne i dotyczą większości z nas. Fantazjują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jedyna różnica polega na treści naszych wyobrażeń.

Do najpopularniejszych fantazji pań należą: seks z kimś obcym, najczęściej sławnym (od kilku już lat w większości rankingów internetowych prowadzi Bogusław Linda), seks w jakimś egzotycznym, romantycznym miejscu, robienie czegoś zakazanego, przyglądanie się figlującej parze, seks z kobietą lub z więcej niż jednym partnerem. Mężczyźni natomiast najczęściej wyobrażają sobie stosunek z kilkoma partnerkami, sytuacje, w których to oni dominują i seks analny.

Reklama

Nie bój się swojej wyobraźni

Fantazja i marzenia są elementarną częścią naszej psychiki. Pomyśl, jak nudna byłaby twoja codzienność, gdybyś nie miała wyobraźni. Seks też jest integralną częścią twojego życia. Dlaczego więc erotyczne fantazjowanie miałoby być czymś perwersyjnym? Fantazje, nawet te najbardziej zaskakujące, dopóki nie stają się obsesją, świadczą o twojej zdrowej seksualności. Dlaczego więc się ich tak bardzo wstydzisz?

Większość z nas wychowano w przeświadczeniu, że seks jest czymś brudnym, złym, czymś, o czym nie wypada rozmawiać. Takie myśli często bywają nieuświadomione, chowają się głęboko w naszej głowie zapisane dawno temu przez rodziców, dziadków czy nauczycieli. To dlatego, gdy zaczynasz myśleć o seksie, wyobrażać sobie coś podniecającego, natychmiast odzywa się twój wewnętrzny cenzor.

• Zmien przekonania. Jeśli wstydzisz się swoich fantazji, prawdopodobnie żenuje cię też sam temat seksu. W ten sposób ograniczasz sama siebie. Znajdź wolną chwilę i pomyśl o tym. Bądź ze sobą szczera i odpowiedz sobie na kilka pytań: czym dla ciebie jest seks, czy lubisz go, czy sprawia ci przyjemność, czy jest w nim coś złego? Dzięki temu uświadomisz sobie, które przekonania są twoje, a które usłyszałaś dawno temu i tak naprawdę nie do końca się z nimi zgadzasz.

Kiedy ogarnia cię "fałszywy wstyd", staraj się dopuścić do głosu rozsądek. Poza tym pomyśl, czy ktoś oprócz ciebie wie o czym myślisz? No właśnie, więc po co się wstydzić?

• Ucz się fantazjować. Erotyczne wyobrażenia bywają bardzo podniecające. Mogą nawet pomóc ci osiągać orgazmy (szczególnie, jeśli chwilowo jesteś sama). Miewasz przepełnione seksem sny, ale w ciągu dnia nie bardzo wiesz, co miałabyś sobie wyobrażać?

Jako inspiracji użyj erotycznych książek, filmów, czy nawet gazet. I nie wstydź się. Nie robisz nic złego!

Pomyśl, co sny mogą znaczyć

Często przeraża nas nie sam fakt fantazjowania, ale treści, jakie przychodzą nam do głowy. Wydaje nam się, że świadczą o jakichś odchyleniach od normy, o tym, że coś jest z nami nie w porządku.

Wyobrażasz sobie, że uprawiasz seks z inną kobietą i ta myśl cię podnieca? A może kręci cię fantazja o byciu zdominowaną? Nie masz się czego obawiać. To wcale nie znaczy, że masz skłonności homoseksualne czy chciałabyś, by ktoś wobec ciebie stosował przemoc czy celowo robił ci krzywdę. Fantazji bowiem nie można tłumaczyć wprost, ale na pewno warto się nad nimi chwilę zastanowić.

• Zajrzyj w siebie. Większość naszych seksualnych wyobrażeń nie ma ukrytych podtekstów. Ale czasem zdarza się, że fantazja jest... niewyrażonym pragnieniem. Nie znaczy to oczywiście, że musisz traktować ją dosłownie i dążyć do jej realizacji. Zastanów się, z czym ci się kojarzy i dlaczego jest ważna. Na przykład częste wyobrażenia o seksie z kobietą, która jest bardzo delikatna i czuła, która cię rozumie i zna twoje ciało, mogą być sygnałem, że tego właśnie brakuje ci ze strony twojego partnera.

Nie mów mężowi o wszystkim

Niektóre fantazje mogą wzbogacić wasze życie erotyczne. Ale zanim cokolwiek opowiesz ukochanemu, zastanów się, jak zareaguje. Dobrze wiesz, że dopóki fantazja pozostaje w twojej głowie, jest nieszkodliwa. Czy ty chciałabyś usłyszeć, że partner wyobraża sobie jak kocha się z Angeliną Jolie?

• Spełniaj je, ale z rozwagą. Możecie realizować swoje, nawet najdziksze, fantazje i wszystko będzie w porządku dopóki... oboje będziecie tego chcieli! Bardzo często bowiem dzieje się tak, że jedna strona mówi, czego pragnie. Druga natomiast, bojąc się zdrady czy odrzucenia, spełnia fantazję wbrew sobie. Taka sytuacja szkodzi obojgu partnerom.

Weronika Jakubczyk

Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy