Reklama

Reklama

Nasze największe błędy łóżkowe

Terapeuci zgodnie twierdzą, że ogromna część błędów, które czynią życie seksualne nudnym, leży po stronie nas, kobiet. Czas coś z tym zrobić.

Nie inicjujemy seksu

Reklama

Jest 2010 rok. My, kobiety nie musimy się już wstydzić śmiałości w seksie. Wypada nam przejmować inicjatywę tak, jak mężczyźni. Nagrodą może być zachwyt partnera i udane jak nigdy współżycie. Jeśli tego nie robimy, oni czują, że tak naprawdę ich nie pragniemy. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, chcą być obiektem pożądania. Zatem zróbmy pierwszy krok!

Martwimy się o wygląd

Za bardzo myślimy o tym, jak wyglądamy podczas seksu, co przeszkadza nam w pełni się rozluźnić i czerpać radość ze zbliżenia. Nie zadręczajmy się fałdkami tłuszczu na brzuchu lub brakiem makijażu. Skoncentrujmy się na swoich zmysłach i odczuciach niż na ciele. Nagroda? Radosny i satysfakcjonujący seks bez zahamowań.

Lekceważymy ich podejście do seksu

Zakładamy, że seks dla mężczyzn to "tylko seks". Nie podejrzewamy, że uważają stosunek w zaangażowanym związku za bardziej satysfakcjonujący Nie przesądzajmy, że nasz mężczyzna pragnie tylko seksu, a nie nas.

Uważamy, że oni zawsze mogą

Mężczyzna nie jest w nastroju do miłosnych igraszek? Niemożliwe! Na pewno przestał nas kochać - myślimy. Tymczasem stres związany z pracą, rodziną, rachunkami mogą oddziaływać na męski popęd seksualny. Uwierzmy, że oni, tak jak my, też po prostu czasem mają gorszy dzień.

Nie mówimy, czego pragniemy

Nie krępujmy się. Musimy wziąć odpowiedzialność za swoją satysfakcję seksualną ponieważ nawet najzdolniejszy kochanek nie zadowoli nas, jeśli mu nie powiemy, jak to zrobić. Większość mężczyzn chce nam sprawić przyjemność. Wymieszajmy komplementy o tym, co jest dobrze z sugestiami na temat tego, co niezbyt nam się podoba.

Obrażamy się na nowe propozycje

Jeśli oni sugerują, by spróbować czegoś nowego, to nie oznacza, że nie są z nami szczęśliwi lub nie są zadowoleni z życia seksualnego. Nie zaszkodzi spróbować. Jeżeli coś nam nie pasuje, mówmy: nie.

Joanna Szymanderska, psycholog

Dowiedz się więcej na temat: seks | błędy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje