Reklama

Reklama

O czym fantazjują kobiety

Twój prawdziwy partner rzadko pojawia się w twoich fantazjach erotycznych? Nie jesteś jedyna. To całkiem normalne!

Stereotyp mówi, że kobieta kocha swego męża i tylko o nim myśli w sypialni. Same kobiety chętnie się pod nim podpisują: oczywiście, że kochamy swoich parterów. Oczywiście, że to z nimi chcemy uprawiać seks. Ale to wcale nie znaczy, że nie chodzą nam czasem po głowie zupełnie inne, nieco dziksze pomysły! Raz na jakiś czas, z głęboko ukrytego zakamarka umysłu wymyka się skrywana w podświadomości erotyczna wizja... - Rzadko się do niej przyznajemy, jeszcze rzadziej rozmawiamy o niej z kimkolwiek, a już na pewno nie z własnym mężem - z obawy, żeby nie zostać posądzoną o rozwiązłość czy niemoralność - mówi seksuolog Joanna Twardo-Kamińska.

Reklama

W związku z tym nasze fantazje często nas frustrują, zastanawiamy się, czy aby na pewno wszystko jest z nami OK. Uspokajamy! Fantazje erotyczne to ważna i naturalna część naszej seksualności. Powinnyśmy przyglądać im się z radością, cieszyć się nimi. Każda z nas snuje własną opowieść - ale jest kilka wątków, które pojawiają się w fantazjach niemal każdej kobiety na jakimś etapie jej życia. Jakie to wątki? O czym świadczy ich pojawianie się? I jak wpleść je w nasze życie erotyczne, by dawało nam maksimum satysfakcji? Sprawdź, co radzi nasz ekspert.

Seks z nieznajomym mężczyzną

Oczyma wyobraźni widzisz, jak przystojny kolega z pracy nie może ci się oprzeć w windzie. Gdy na kolejnym piętrze zostajecie sami, zaczynacie się namiętnie całować... Albo interesujący urzędnik z banku flirtuje z tobą, zaprasza cię na romantyczną kolację, a potem delikatnie zsuwa ramiączko twojej bluzki... Już sama myśl o takiej przygodzie wnosi powiew świeżości w życie erotyczne, ograniczone do jednego partnera. To nas bardzo kręci. - Nasza wyobraźnia przenosi nas coraz dalej i szybciej w kierunku, gdzie pozbawiona wstydu podświadomość wie, dokąd chce iść - tłumaczy Joanna Twardo-Kamińska. Kobiety są mistrzyniami w budowaniu erotycznych scenariuszy z nieznajomymi.

Komu chodzi po głowie: tę fantazję często dzielą ze sobą kobiety, których życie seksualne jest ustabilizowane, a związki od wielu lat niezmienne - ale też młode osoby, które dopiero zaczynają życie erotyczne i oswajają w fantazjach różne jego warianty.

Świadczy o: delikatnym znudzeniu, poszukiwaniu nowości, chęci zakosztowania czegoś innego niż mamy, zakazanego, niedostępnego. Seks z nieznajomym ma pewien swoisty urok. Możesz z nim zrobić to, na co masz ochotę, a potem już go nigdy nie spotkać. Zrobić coś, czego np. z racji zahamowań nie jesteś w stanie zrobić ze swoim partnerem. I największy plus - nieznajomy z fantazji zawsze jest kochankiem idealnym!

Jak wpleść tę fantazję w swoje życie erotyczne: przygodny seks nie jest w rzeczywistości bezpieczny ani tak atrakcyjny, jak to przedstawia fantazja. - Dlatego jednak najlepiej byłoby zaaranżować grę w nieznajomych ze stałym partnerem - radzi seksuolog. - Umów się z mężem, by zarezerwował pokój w hotelu (nie mówiąc ci, jaki to hotel), a potem, by poderwał cię w barze, odgrywając rolę nieznajomego. Niech cię uwodzi, stawia drinki, a potem zabierze w nieznane miejsce. Dreszczyk murowany!

Seks z... kobietą

Namiętne pocałunki z drugą kobietą, dotykanie, głaskanie, przytulanie - to fantazje niektórych kobiet.

Komu chodzi po głowie: kobietom, w różnym wieku i na różnych etapach związku, choć przeważnie tylko na zasadzie pytania "ciekawe, jak to jest". Niewiele z nas jest naprawdę na tyle otwartych, żeby taki eksperyment przeprowadzić.

Świadczy o: naturalnej ciekawości kobiecego ciała i odmiennych doznań, jakie może dać tylko druga kobieta. Czasem mówi też o naszej tęsknocie do idealnego związku z kimś, kto mógłby nas naprawdę zrozumieć. A także o silnej potrzebie czułości, bliskości, delikatności oraz długiej gry wstępnej, której brakuje ci z obecnym partnerem.

Jak wpleść tę fantazję w swoje życie erotyczne: seks dwóch kobiet jest pełen pieszczot i czułości - poprośmy więc męża, żeby nam taki seans zafundował! Można np. wypożyczyć film erotyczny z udziałem dwóch kobiet i obejrzeć go razem z partnerem. - Zapewne wielu mężczyzn byłoby zainteresowanych włączeniem drugiej kobiety w życie erotyczne. To z kolei częsta męska fantazja - śmieje się Twardo-Kamińska - ale to opcja dla naprawdę odważnych par.

Seks z elementami przemocy

Seks plus przemoc to bardzo popularna fantazja, która jednak NIE znaczy, że naprawdę tego chcemy!

Komu chodzi po głowie: kobietom, u których seks połączony jest z poczuciem winy (często nieświadomym). Może to być spowodowane pruderyjnym wychowaniem lub np. przekonaniem, że sypiają z niewłaściwym mężczyzną. Ale nawiedza także kobiety, które są dla siebie bardzo surowe i szybko wpadają w poczucie winy.

Świadczy o: chęci oddania kontroli i odpowiedzialności za życie erotyczne. Kiedy ktoś zmusza nas do seksu, nie pytając o zdanie, bierze na siebie całkowitą odpowiedzialnośćza to - a z nas ją automatycznie zdejmuje. Może też świadczyć o chęci, by partner był bardziej zdecydowany, pewny siebie w łóżku.

Jak wpleść tę fantazję w swoje życie erotyczne: poprośmy partnera, by odegrał rolę "agresora" - niech zawiąże nam oczy, przywiąże nadgarstki do wezgłowia łóżka i w ten sposób pozbawi nas władzy nad tym, co się dzieje. Umówmy się jednak na jakiś czytelny sygnał, który będzie mówił "stop, mam już dość", by móc przerwać zabawę, gdy przestanie się nam podobać.

Seks w miejscu publicznym

W samolocie, na plaży, w przebieralni... To tęsknota do odświeżania związku i wniesienia do niego czegoś niezwykłego. Odrobina ekshibicjonisty i odrobina podglądacza drzemie w każdym z nas. Zwłaszcza kobiety mają w sobie ten ekshibicjonistyczny pierwiastek: lubią pokazywać ciało, kusić, wabić, być pożądane.

Komu chodzi po głowie: na zasadzie pytania "co by było, gdyby" - chyba każdej z nas, tym bardziej, że seks w miejscu publicznym został mocno spopularyzowany przez film i literaturę.

Świadczy o: tym, że tęsknimy za dreszczykiem emocji lub uważamy, że nasz seks potrzebuje odświeżenia - wtedy najczęściej wpadamy na pomysł seksu w jakimś innym, ciekawym miejscu. - I słusznie: dreszczyk, który towarzyszy myśli, że możemy zostać przyłapani, pobudza wydzielanie adrenaliny - która z kolei powoduje większą intensywność doznań - mówi seksuolog.

Jak wpleść tę fantazję w swoje życie erotyczne: możemy uprawiać seks w tych wszystkich miejscach, które może nie są bardzo publiczne - ale nie są też naszym domem. Np. u znajomych, u których jesteśmy z wizytą, czy w hotelu (w którym są cienkie ściany i sąsiedzi nas mogą usłyszeć). Na początek wyprowadźmy seks z sypialni i kochajmy się w zakątkach własnego mieszkania.

Seks z dwoma mężczyznami

Fantazja związana z poczuciem kontroli i dominacji. W takim seksie jest coś zwierzęcego, tu odzywa się bardzo pierwotna część nas.

Komu chodzi po głowie: kobietom, których całe życie - nie tylko seks - jest bardzo uporządkowane.

Świadczy o: dominującej naturze i dużym poczuciu kontroli nad życiem. Z tą fantazją igrają kobiety, które mogą pozwolić sobie (chociaż w myśli) na poddanie się podwójnej dominacji - bo wiedzą, że nie mają się czego bać.

Jak wpleść tę fantazję w swoje życie erotyczne: ta myśl powinna pozostać w sferze fantazji. - Co więcej, nie mówmy o niej partnerowi: mało który mężczyzna będzie w stanie udźwignąć ten fragment erotycznej wyobraźni partnerki - radzi seksuolog. Możemy jej używać podczas pieszczot do szybszego osiągnięcia orgazmu. To nie jest zdrada ani oszustwo. Tak, jak wyobrażenie sobie jedzenia ciastka nie tuczy, tak wyobrażanie sobie seksu z innym nie jest zdradą - dodaje Twardo-Kamińska. Używanie fantazji do osiągania orgazmu jest jedną z technik, jakich uczą ludzi seksuologowie.


Kobiece fantazje

Mamy bujną wyobraźnię

Męskie fantazje są proste: konkretna kobieta, akt miłosny, często seks oralny. Kobiece - szczegółowe i dopracowane. Dla nas ważny jest nie tylko sam akt, ale także otoczka wokół niego - nastrój, emocje, otoczenie, zapachy. Tworzymy rozbudowane scenariusze.

Badania

51 proc. kobiet marzy o seksie w samolocie. 43 proc. chciałoby uwieść swojego partnera w jego biurze, 66 proc. kobiet fantazjuje, że partner skuwa je kajdankami, a 52 proc. przyznaje się do fantazji o seksie z kobietą.


Świat kobiety

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje