Reklama

Reklama

Odmień się na wiosnę!

Zrezygnuj, zatem z tłustych, ciężkich kremów ochronnych na dzień. Zamiast nich sięgaj po nawilżające. Gruba warstwa pudru lub ciężki podkład też nie dodadzą ci świeżości, dlatego zamiast nich korzystaj z bogatej oferty lekkich kremów rozświetlających i tonujących cerę. Baw się kosmetykami pielęgnacyjnymi, nawilżaj, rób maseczki i oczyszczaj.

Reklama

A jeśli twoja skóra wymaga interwencji profesjonalisty skorzystaj z dostępnej oferty w jednym z salonów piękności. Twoje dobre samopoczucie na wiosnę i zadbany wygląd są tego warte.

Dłonie i stopy na pokaz

Do tej pory dłonie szczelnie ukrywałaś w zimowych rękawiczkach, a stopy odziane w grube rajstopy lub skarpety męczyły się w ocieplanych kozaczkach. Teraz, przy okazji zmian, nie zapominaj o ich specjalnym traktowaniu. Coraz częściej będą zdobić twój wizerunek, a właściwie zadbane poprawią twój look.

Nie pozostawiaj całej pracy kremom nawilżającym, pospiesznie wklepanym w ciągu dnia tylko już teraz zabierz się za maseczki na dłonie i kąpiele dla stóp.

Skóra na rękach jest wyjątkowo wrażliwa i silnie reaguje na wszelkie urazy, zmiany temperatur i środki uczulające. Zafunduj dłoniom głębokie nocne nawilżanie. Na noc nałóż na nie grubą warstwę kremu odżywczego i nałóż cienkie bawełniane rękawiczki. Pozostaw tak do rana. Stopom zafunduj ciepłą kąpiel z dodatkiem soli i pozbądź się zgrubiałego naskórka na piętach.

W razie konieczności nie wstydź się skorzystać z pomocy specjalistki w gabinecie kosmetycznym. Sama nie poznasz swoich dłoni i stóp! I nie unikaj lakierów do paznokci. Będą doskonałym wykończeniem każdej kreacji, tym bardziej, jeśli zadziwią pomysłem i barwą.

Kolorowa szafa

Patrzysz na ulicy na mijających cię ludzi i wszędzie zauważasz szarości, czerń i brązy? Takie tonacje kolorystyczne są typowe dla zimy. Ale to już koniec z szarzyzną! Na wiosnę rządzi kolor, a raczej jego całe królestwo. Im bardziej kolorowo tym ciekawiej, tym modniej.

W tym sezonie modny jest po prostu kolor i zabawa nim. To, jaką wybierzesz tonację zależy już tylko od twojego gustu i tego, jak bardzo lubisz zachować intensywność barw. Czerwień, fiolet, róż, niebieski, soczysta zieleń, żółty to hity te wiosny. To, w jaki sposób wykorzystasz ich dobrodziejstwo zależy już tylko od twojej wyobraźni, stylu i zawartości portfela. Bo wiosenne odświeżanie garderoby nie może się obejść bez paru wydatków. Musisz się z tym liczyć. Ale warto! Dlatego ruszaj na zakupy!

Na nowo organizuj swój czas

Zmienia się przyroda, zmienia się twój wygląd. Ale zmienia się także codzienny rytm dnia. Stąd pojawia się potrzeba reorganizacji twoich zajęć. Zaplanuj sobie je na nowo. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na dodatkowy wolny czas. Mogłabyś go wykorzystać na częstsze spacery, albo zajęcia na fitnessie? Może właśnie teraz zapiszesz się na jakiś kurs lub skorzystasz z ofert wycieczkowych?

Pamiętaj wiosna jest twoim sprzymierzeńcem! Dłuższy dzień i silna dawka energii życiowej pozwolą ci się cieszyć każdym jej zwiastunem. Pozwolą ci się cieszyć sobą, w nowej wiosennej odsłonie. Powodzenia!

Dowiedz się więcej na temat: wiosna | aura | kolor | wygląd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje