Reklama

Reklama

On nie chce się kochać

Twój partner nie chce kochać się tak często, jak byś chciała? Zastanów się dlaczego i zrób z tym coś.

Czy twoje oczekiwania są realne?

Jeśli dopiero zaczęliście się ze sobą spotykać i wasz związek jest jeszcze świeży, nie ma powodu do zmartwienia, jeśli seks zdarza wam się rzadziej, niż byś chciała. Niektórzy potrzebują po prostu więcej czasu, by oswoić się z nową osobą. A ty możesz powoli, relaksując się, poznawać ciało swojego partnera. W końcu idealne życie płciowe nie może być mierzone liczbą odbywanych stosunków, ale ich jakością.

Reklama

Unikaj negatywnego myślenia

Nie wyciągaj pochopnych wniosków, z których mogłoby wynikać, że brak ochoty na seks u twojego partnera, to wynik niezadowolenia z waszego seksu. Jeśli jego zachowanie w stosunku do ciebie nie zmieniło się w innych aspektach, przyczyna tej sytuacji musi być inna.

Poza tym, kto powiedział, że normą jest określona liczba stosunków na tydzień i jeśli jej nie osiągniemy, to oznacza, że coś z nami jest nie tak? Każdy jest inny i całkiem normalne jest to, że w jednym miesiącu można być bardziej pobudzonym seksualnie, a w innym mniej. Czasami zaś problem może leżeć po drugiej stronie - np. twojej zbyt dużej ochoty na seks.

Czy twój partner dobrze się z tobą czuje?

Zamiast martwić się, że partner nie jest dość aktywny w łóżku, okaż uczucie i zrozumienie. On może być po prostu zmęczony, przygnębiony, zestresowany sytuacją w pracy, może także zażywać leki, które obniżają jego libido. Wszystkie te czynniki mogą wywierać wpływ na jego aktywność seksualną.

Daj mu do zrozumienia, że jesteś przy nim, że go rozumiesz. Naciskając i wymuszając zbliżenia, na które on nie ma ochoty, tylko pogarszasz sytuację. A w dodatku będziesz postrzegana jako osoba skoncentrowana wyłącznie na sobie.

Uporaj się z sytuacją

Porozmawiaj z partnerem o twoim problemie, ale nie naciskaj na niego. Twój głos powinien być czuły i spokojny. Bez próśb i gróźb postaraj się ustalić, dlaczego wasze życie erotyczne nie układa się tak, jak byś chciała. Wspólnymi siłami, cierpliwie starajcie się przezwyciężyć problemy.

A jeśli bardzo brakuje ci seksu, możesz zabawić się sama ze sobą. Czemu nie? Masturbacja jest naturalnym i legalnym sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego.

Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie po jakimś czasie, zastanówcie się nad wizytą u seksuologa lub terapeuty.

Czujesz, że twój parter nie ma ochoty rozmawiać z tobą, zachowuje się w stosunku do ciebie ozięble ale nie chce się spotkać ze specjalistą? Niestety w takim przypadku, sytuacja nie wygląda zbyt optymistycznie. Próba dojścia do sedna sprawy i rozmowa ze specjalistą może budzić sprzeciw twojego partnera, ponieważ on nie zauważa problemu, jedynie to, że zmienił się twój stosunek do niego.

Tłum. AP

Czy spotkałyście się z podobnym problemem? Jak sobie radziłyście w takiej sytuacji? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzach.

Dowiedz się więcej na temat: seks | partner | kochać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje