Reklama

Reklama

On tego nie powinien usłyszeć!

Powiedziałaś do niego coś od niechcenia. Nagle on przestał się do ciebie odzywać. Nie chce ci podać przyczyny swojego zachowania. Jak uniknąć takiej sytuacji? Czego mężczyzna z pewnością nie powinien usłyszeć? Sprawdź!

Szczerość i zaufanie są podstawowymi elementami każdego związku. Jednak wbrew pozorom nie warto mówić partnerowi wszystkiego, co się myśli. Jest kilka tematów, o których kobieta nie powinna wspominać w jego obecności.

Wielkość jego członka

Reklama

Dla większości kobiet wielkość penisa mężczyzny nie ma dużego znaczenia. Pokazują to chociażby badania brytyjskich naukowców. Tylko 55 proc. przebadanych panów była zadowolona z wielkości swojego penisa. Tymczasem ich partnerki oceniały "te" rozmiary znacznie lepiej. Aż 85 proc. z nich określiła rozmiar członka swojego partnera mianem "doskonały". Co więcej, panie twierdziły, że ich pożycie seksualne należy do bardzo udanych.

Nie zmienia to jednak faktu, że panowie są przewrażliwieni na punkcie wielkości swoich przyrodzeń. A wyśmiewanie się czy żartowanie z męskich narządów płciowych może doprowadzić nawet do kryzysu w związku. Mężczyzna przez długi czas pamięta negatywne komentarze dotyczące swojej osoby, tym bardzie zapamięta te dotyczące swojego prącia. A to jest prosta droga do powstania urazów psychicznych, a co za tym idzie, niechęci do seksu.

- Czułem się upokorzony, kiedy partnerka w żartach skomentowała wielkość mojego członka. Przez kilka dni nie miałem ochoty na seks - opowiada 30-letni Marek.

Umiejętności w łóżku

Dobrym pomysłem nie jest też porównywanie umiejętności "łóżkowych" ukochanego z jego poprzednikami.

- Przez przypadek powiedziałam mężczyźnie, że w łóżku nie jest tak dobry jak mój były. To był błąd. Odpowiedział, że w takim razie mogę wrócić do jego poprzednika - mówi Katarzyna.

Najlepiej nie wspominać także o liczbie swoich byłych partnerów seksualnych. Komentarze na ten temat warto zachować tylko dla siebie. Mężczyzna nie powinien mieć świadomości, że kobieta będzie rozmawiać, po ewentualnym rozpadzie związku, o jego umiejętnościach z kolejnym partnerem. Poza tym żaden facet z całą pewnością nie chce być postrzegany jako jeden z wielu.

"Zostańmy przyjaciółmi"

"Zostańmy przyjaciółmi" - kobiety najczęściej tymi słowami kończą bliską relację z mężczyzną. Jednak trudno jest związek partnerski zmienić nagle w związek przyjacielski. Zazwyczaj granica dzieląca te dwa typy więzi emocjonalnej jest bardzo płynna, przez co trudno ją zachować.

- Ciężko jest zostać przyjacielem osoby, którą się kocha. Zawsze będą wracać wspomnienia. Nie wyobrażam sobie, by moja była kobieta opowiadała mi o swoim nowym partnerze. To mogłoby być dla mnie zbyt bolesne doświadczenie - mówi Paweł.

Wszystko robisz źle

Ciągłe krytykowanie partnera będzie mieć równie niekorzystny wpływ na wasz związek. Mężczyźni lubią czuć się potrzebni. Wtedy wzrasta ich poczucie własnej wartości. Zatem warto docenić ich poświęcenie i umiejętności, a także pochwalić za wykonanie prac domowych. Jakikolwiek będzie ich efekt.

- Powiedziałam mojemu mężczyźnie, że uwielbiam ugotowane przez niego potrawy. Od tej pory częściej zajmuje się gotowaniem, dzięki temu ja mam chwilę wolnego czasu - opowiada Joanna.

Zdarza się, że konstruktywna krytyka działa motywująco na partnera. Jednak zbyt często stosowana zazwyczaj przynosi odwrotny skutek...

Negowanie każdej inicjatywy partnera

- Miałem pomysł na spędzenie wspólnego wieczoru. Niestety, nie spodobał się mojej dziewczynie. Kolejne propozycje także nie przypadły jej do gustu - żali się 20-letni student. - Każdy mój pomył był nudny, nietrafiony. W końcu przestałem cokolwiek proponować -dodaje.

Nie wszystkie propozycje partnera muszą odpowiadać kobiecie. Czasami jednak warto zgodzić się na pomysł spędzenia wspólnego czasu w sposób, jaki proponuje mężczyzna, mimo, że nie jest to najatrakcyjniejsza opcja na wieczór. A nuż nas zaskoczy? Zapewne mężczyźni cenią kobiecą kreatywność, jednak nie może być ona forsowana przez kobietę za wszelką cenę. Warto pamiętać, że najlepsze związki powstają na drodze kompromisu.

Dowiedz się więcej na temat: skutek | umiejętności | wielkość | pomysł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje