Reklama

Reklama

Osiem dowodów, że związek szkodzi twojemu zdrowiu

Większość ludzi uważa, że lepiej żyć związku niż w samotności, oczywiście pod warunkiem, że jest to związek szczęśliwy, spełniony i rozwijający się. Nauka dostarcza jednak sporo dowodów na to, że miłość może zupełnie poważnie szkodzić naszemu zdrowiu.

Nie brakuje argumentów przemawiających za tym, że ludzie szczęśliwie zakochani żyją dłużej, prowadzą zdrowszy tryb życia i dbają o siebie nawzajem. Nieudane małżeństwo może jednak doprowadzić nas do poważnych chorób a nawet skrócić nasze życie. Jak?

Reklama

Wzrost wagi

Powszechne przekonanie mówiące o tym, że ludzie po ślubie "odpuszczają" dietę nie jest pozbawione sensu. Departament Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Nowym Jorku przeprowadził w 2012 roku badania, z których jasno wynika, że ludzie po ślubie tyją, a po rozwodzie chudną.

Na szczęście nie brakuje też par, które we wspólnym życiu wzajemnie motywują się do odchudzania, zdrowego odżywania i dbania o figurę.

Stres i konflikty

Życie z drugim człowiekiem to wiele okazji do stresu - potwierdzi to każdy, kto żyje w związku, bez względu na jego charakter i staż. A stres bardzo negatywnie wpływa na nasze zdrowie, szczególnie - na układ krążenia.

Jest też jednak mała łyżka miodu - udane życie seksualne, bliskość i intymność redukują stres i poprawiają jakość naszego życia - wynika z badań, których wyniki w 2009 roku opublikowano w naukowym piśmie "Journal of Sexual Medicine".

Dowiedz się więcej na temat: związek | relacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje