Reklama

Reklama

Pamiętajcie o seksie!

Niewiele osób zastanawia się nad tym, co im daje seks. Jedni nie chcą o tym myśleć, inni nie mogą, a jeszcze inni po prostu nie potrafią. Tymczasem to, co nazywamy seksem, a więc to, co w istocie jest współżyciem płciowym, ma tak wiele odmian, tak wiele znaczeń i w tak różny sposób wpływa na nasze życie, że naprawdę trudno to wszystko jednoznacznie opisać i sklasyfikować. Ale czy trzeba klasyfikować doznania z najwyższej półki...

Z najwyższej półki, bo seks - wysmakowany, w pełni akceptowany, przeżywany i odwzajemniany - to najwyższej klasy doznanie, o które warto zabiegać, po które warto sięgać, i któremu warto poświęcać trochę czasu.

Reklama

Trzeba jednak sporej dojrzałości, by seks - jak ostrzegają naukowcy - nie stał się tylko "pułapką rozkoszy". Dzieje się tak wówczas, gdy ciało staje się zaledwie ozdobnym, wręcz komercyjnym przedmiotem. Tak rodzi się prostytucja i wiele trudnych do uświadomienia komplikacji, z chorobami włącznie.

Jakby na to patrzeć, większość osób, pytanych przez różne ośrodki badania opinii publicznej o znaczenie seksu w życiu, odpowiada przeważnie, że po prostu TO lubi! Upowszechnił się już pogląd, że seks jest dobrem, o które warto zabiegać. Warto jednak przy tym pamiętać nie tylko o jego wadze, ale także o tym, jakie konsekwencje może wywołać w naszym życiu.

Seks może całkowicie odmienić życie, przestawić system wartości, doprowadzić do skrajnych wyborów itp. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi, zwłaszcza osobom młodym, niedoświadczonym, na znaczenie, rolę i konsekwencje wynikające z seksu. Mówiąc krótko: bardziej smakuje, jest bardziej wartościowe i pełniejsze życie seksualne podejmowane przez ludzi bardziej dojrzałych, bardziej świadomych swoich decyzji i ich konsekwencji!

Seks dojrzały, bo tylko taki jest godny upowszechniania, to zdrowie psychiczne i fizyczne, poczucie szczęścia, akceptacja partnera, to wreszcie coś, co może nas napędzać w naszym codziennym biegu... Dlatego warto podjąć trud związany z dojrzewaniem do tego dobra.

I jeszcze kilka uwag na temat seksu, wyrażonych przez naukowców: "seks pomaga przy problemach układu krążenia", "orgazm wydłuża życie", "dzięki seksowi mózg lepiej funkcjonuje" - na co w mniej lub bardziej naukowych artykułach pojawia się od czasu do czasu sporo dowodów. Czy trzeba coś jeszcze dodawać? Pamiętajcie więc, ale w dojrzały sposób, o seksie!

Ola

momomo@interia.pl

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje