Reklama

Reklama

Piękno w rozmiarze XXL

Głupie uśmieszki, szydercze spojrzenia - oni mają to na co dzień. Powód jest banalny - ważą parę kilo więcej. A jak się ubierają?

Piątkowy mroźny poranek. Wybieram się na zakupy - moim celem nie jest modne centrum handlowe, lecz... osiedlowy sklep mięsny. W kolejce przede mną kilka emerytek i młoda, puszysta dziewczyna. Gdy przychodzi jej kolej prosi o 2 kilogramy białej kiełbasy. Na reakcję "uroczych" starszych kobiet nie trzeba długo czekać: chichoty, głupie spojrzenia, owe "dwa kilogramy" przechodzą szyderczo z ust do ust. Dziewczyna robi się czerwona, a mnie jest głupio, że jestem częścią tak chamskiego ogonka. Zbieram w sobie całą odwagę i mruczę, że takie rzeczy mogą dziwić tylko zasuszone mohery. Niezbyt to wyrachowany komentarz, ale tylko taki przychodzi mi do głowy. I teraz ja jestem wrogiem numer jeden, a grono oburzonych emerytów zapomina o dziewczynie i jej przezabawnych dwóch kilogramach kiełbasy.

Reklama

Duże może być piękne

To wydarzenie uświadamia mi, jak wiele upokorzeń muszą każdego dnia znosić puszyści. W szkole, w pracy, na ulicy, w sklepie - dosłownie wszędzie! I jak tu nie zwariować? Jak nie zamknąć się w sobie, jak nie popaść w kompleksy?! Nie dziwi więc ton intra na stronie xlpozytywnie.pl, którzy piszą, że: "strona powstała z myślą o wszystkich mających dość propagandy i lansowanej przez media mody na przesadnie szczupłą sylwetkę. (...)Przeciwstawiamy się obsesji na punkcie szczupłości i staramy się pokazać, że duże może być piękne.(...) Zapraszamy tych, którzy są sfrustrowani wszechobecnie panującą polityką kościstego ciała, jak również tych, którzy po prostu lubią pluszaki".

Ale czy naprawdę jest tak źle? Czy media lansują tylko szczupłych?

Anna Guzik, zwyciężczyni ostatniej edycji "Tańca z gwiazdami" nie jest chyba "szkieletem"? Sympatyczna Hela pokonała przecież inne tańczące "wieszaki"! Podobnie jest z pierwszą zwyciężczynią bijącego rekordy popularności programu - Kasią Cichopek. Ta wesoła, wiecznie uśmiechnięta dziewczyna nie przypomina biegającej po wybiegu kościstej modelki. A Cezary Żak? Choć ostatnio schudł, warto przypomnieć, że ogromną popularność zawdzięcza roli tłuściutkiego motorniczego Karola Krawczyka z serialu "Miodowe lata".

Dowiedz się więcej na temat: ciuchy | dziewczyna | rozmiar | piękno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje