Reklama

Reklama

Pojedynek biustów

Jest symbolem kobiecości we wszelkich aspektach: od macierzyństwa po walory erotyczne. Piękny biust. Ale jaki właściwie powinien być? Duże i małe biusty konkurują ze sobą od zawsze.

Duże wrażenie

Większy biust to przede wszystkim więcej seksapilu, a co za tym idzie więcej pewności siebie. Ostatnio głośno było o tym, że Marynarka Wojenna Australii płaci za operacje powiększenia biustu swoich żołnierek aby zapewnić im lepsze samopoczucie. Powiększanie piersi to najczęściej wykonywane na świecie operacje plastyczne. W samych Stanach Zjednoczonych wykonano w zeszłym roku ponad 600 000 tysięcy takich zabiegów. Ale panie, które zostały obdarzone dużym biustem przez naturę podkreślają, że i one musiały siebie zaakceptować: - Wiem, że to mój atut - mówi Asia, która kupuje staniki z literką D - ale czuję się skrępowana kiedy ktoś za bardzo zwraca na to uwagę np. kiedy się za bardzo wpatruje, albo kiedy rzuci jakąś uwagę. - Ale jeżeli jest się posiadaczką takiego daru trzeba się liczyć z tym, że męskie spojrzenia będą się przyklejać. - Kiedy ulicą idzie kobieta z wyeksponowanym biustem od razu zwraca to moją uwagę. Nie ma chyba faceta, który nie skierowałby wzroku na duże, kołyszące się piersi - opowiada Krzysiek. Takie zdanie podziela wielu mężczyzn, w naszej ankiecie prawie 30 % panów stwierdziło, że chciałoby żeby ich partnerka miała większy biust. Większość mężczyzn akceptuje jednak swoje partnerki i kwestie wielkości biustu uważa za drugorzędną. Dr Maciej Pastucha chirurg plastyczny z kliniki Artplasitca stwierdza, że wielu mężów z pewnym niezadowoleniem przyjmuje fakt, że ich partnerki chcę sobie powiększyć biust. - Panie które trafiają do gabinetu chirurga plastycznego przeważnie deklarują, że robią to dla siebie, dla lepszego samopoczucia. Nasze pacjentki można podzielić na trzy grupy: takie które przychodzą same, ze swoim mężem i ze swoim chłopakiem. Najdłużej rozmawiam właśnie z tymi, które przychodzą ze swoimi chłopakami. Chcę mieć pewność, że nie decydują się na operację pod czyimś naciskiem - opowiada dr Maciej Pastucha i dodaje - później ten biust może się źle kojarzyć, zwłaszcza jeżeli dojdzie do zerwania.

Reklama

Słodki balast

Bóle pleców, karku, kłopoty z kręgosłupem to cena jaką panie muszą płacić za dodatkową porcję atrakcyjności. Przy bardzo dużych piersiach mogą pojawić się odparzenia i otarcia, które mogą doprowadzić nawet do grzybicy skóry. Nie lada problemy pojawiają się też przy uprawianiu sportu. Piersi podskakują i powodują ból. Chociaż staniki sportowe są wciąż ulepszane, wiele pań rezygnuje z aktywności fizycznej. Bardzo duże biusty mogą wręcz paraliżować normalne życie. Dlatego niektóre panie decydują się na operację zmniejszenia piersi - Największy biust jaki operowałem był tak duży, że po ujęciu ponad 2 kg tkanki z każdej piersi pacjentka miała rozmiar D - opowiada dr Maciej Pastucha.

Małe jest piękne

Jednak nie każda posiadaczka małego biustu, odkłada pieniążki na operację plastyczną. W badaniach przeprowadzonych przez CBOS tylko 4 proc. respondentek zadeklarowało, że chciałoby coś zmienić w swoim biuście. - Nie wyobrażam sobie życia z takim plecakiem przytwierdzonym z przodu, to musi okropnie przeszkadzać, a wcale nie wygląda ładnie - mówi Beata i dodaje - najlepsze modelki wcale nie mają dużych piersi, wiadomo, że ubrania układają się wtedy fatalnie i trudno zachować elegancję, a jedyny styl jaki pozostaje to kiczowata seksbomba. Ale posiadaczki dużych biustów mają odmienne zdanie: - nikt mi nie wmówi, że dekolty trójkątne lub w karo oraz suknie wieczorowe lepiej wyglądają jeżeli się nie ma biustu. Czasami pojawiają się kłopoty z dobraniem rozmiaru stroju, ale teraz jest tak duży wybór, że nie stanowi to większego problemu.

Czasami biust staje się przyczyną kompleksów. Panie z drobnymi piersiami wydają fortuny na magiczne staniki, zdarza się, że te z bujniejszym biustem garbią się aby ukryć biust, którego inne panie mogłyby im pozazdrościć. A wszystko to zupełnie niepotrzebnie, bo mężczyźni podkreślają, że najpiękniejszy biust to ten, który należy do ukochanej kobiety.

Izabela Grelowska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Staniki | pojedynek | piersi | biust

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy