Reklama

Reklama

Pora na seks?

Znasz Go od niedawna i zastanawiasz się, kiedy dojdzie między wami do zbliżenia. Z jednej strony czujesz do Niego pożądanie, z drugiej - masz jeszcze sporo wątpliwości.

Lepiej poddać się nastrojowi chwili czy też nie spieszyć się, dając sobie czas na dokładne poznanie nowego partnera?

W tych sprawach trudno podawać jakieś gotowe recepty. Wiele przecież zależy od Twojego światopoglądu, wychowania, podejścia do spraw seksu, wcześniejszych doświadczeń. Jedne z nas z rozpoczęciem współżycia seksualnego czekają aż do ślubu, inne nie mają żadnych zahamowań, żeby zrobić to choćby na pierwszym spotkaniu z nowo poznanym facetem. Dla jednych pierwszym i ostatnim partnerem seksualnym jest mąż, inne idą do łóżka z każdym kolejnym mężczyzną.

Reklama

Podejmując decyzję o wspólnym życiu intymnym, powinnaś zadać sobie przede wszystkim pytanie, dlaczego chcesz to zrobić. Bo go kochasz? Bo w ten sposób chcesz zdobyć jego uczucie i zatrzymać go przy sobie? Bo on tego od Ciebie oczekuje? Bo tak wypada? Bo znajome mają to już dawno za sobą, a Ty jeszcze nie? Bo "szybkie numerki" bez angażowania uczuć są w modzie?

Gorzej, jeśli sprawy nabierają takiego tempa, że nie zdążyłaś się nawet zastanowić. Zrobiłaś to, bo czułaś się bardzo samotna, a on akurat był wtedy blisko koło Ciebie. Może byłaś właśnie w "dołku", a seks miał być na to lekarstwem? A może po prostu za dużo wypiłaś na którejś imprezie i obudziałaś się obok faceta, którego prawie nie znałaś?

Powody zwlekania z seksem także bywają różne, zwłaszcza gdy chodzi o ten pierwszy raz. Jeśli wynikają one z Twoich przekonań, to nie ma sensu ich zmieniać pod przymusem partnera, "dogodnych okoliczności", presji otoczenia. Twój wiek czy staż waszego związku również nie może o niczym przesądzać - jeśli nie czujesz się gotowa, to daj sobie jeszcze trochę czasu. W końcu to jeden z najważniejszych momentów w Twoim życiu, który często przesądza o całej Twojej seksualnej przyszłości. Nie wierz tym, którzy przekonują cię, że pierwszy raz należy po prostu "zaliczyć", żeby mieć to już za sobą.

Bywa, że u osób, które inicjację seksualną przeszły już jakiś czas temu, niechęć do intymnej bliskości wynika z wcześniejszych doświadczeń. Seks przywodzi na myśl złe skojarzenia z przeszłości - przypomina o odrzuceniu, wykorzystaniu, żądaniu dowodu miłości, itd. Strach po takich przejściach powstrzymuje przed kolejną próbą - niektórzy wolą zrezygnować z seksu niż zaryzykować.

Seks ma służyć przede wszystkim umacnianiu więzi między dwojgiem ludzi, budowaniu ich bliskości. Jeśli szuka się w nim jedynie sposobu na zaspokojenie ciekawości, tylko fizycznych potrzeb, odprężenie, odstresowanie to taka chwilowa przyjemność kończy się często rozczarowaniem i oddaleniem. Za falstarty drogo się potem płaci.

Gdy chodzi tylko o seks...

Ochotę na seks wyłącznie dla przyjemności zwykło przypisywać się mężczyznom. Tymczasem wśród kobiet także nie brakuje zwolenniczek takich kontaktów. Potrafią pójść do łóżka "na zimno" - nie czując do mężczyzny nic, nie znając go wcześniej, zafascynowane jedynie jego ciałem. Seks traktowany jest przez nie jedynie jako zabieg higieniczny, konieczny do dobrego samopoczucia.
więcej:

Frustracje Pierwszego Razu

Inicjacja seksualna nie zawsze przebiega tak, jak to sobie wcześniej wymarzyliśmy. Daleko jej też do tego, co pokazują filmy albo o czym piszą pisemka dla nastolatków.
Próby pierwszego razu wcale nie tak rzadko kończą się fiaskiem i wielkim rozczarowaniem. Zostają w pamięci, czasem na długie lata, jako przeżycia przykre, zaskakujące, a nawet szokujące.

Kiedy o tym rozmawiać?

Moment, gdy rozpoczynacie stosunek seksualny nie jest na pewno odpowiednią porą na to, aby porozmawiać o antykoncepcji. W chwili miłosnych uniesień trudno się nad tym zastanawiać. Do takiej rozmowy powinno dojść znacznie wcześniej. Jeśli będziecie czekać do ostatniej chwili, ryzykujecie, że sytuacja zrobi się co najmniej niezręczna.

Zobacz naszą ankietę na ten temat:

Twój Pierwszy Raz...

Porozmawiaj na Forum

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pora | seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje