Reklama

Reklama

Potrzebna nam rewolucja seksualna

Seks pomylił nam się z aktem kopulacyjnym. A seks to przecież płeć, seks to szczęście - mówił podczas debaty na temat zdrowia seksualnego Polaków organizowanej przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego seksuolog, dr Andrzej Komorowski.

- Potrzebna nam edukacja w sferze seksu, uważa seksuolog dr Andrzej Komorowski. Taka, która nie ogranicza się do podręczników. Edukacja musi się zacząć w domu od tego, że ojciec przytula matkę, że od niej nie odchodzi, że są ze sobą na dobre i na złe. To jest edukacja, a nie to, co się wyczyta z książki.

Zobacz , co na temat udanego życia seksualnego mówi dr. Andrzej Komorowski:""

Pomimo tego, że z seksu czerpiemy coraz więcej radości, nadal stanowi on kulturowe tabu. Wciąż trudno nam rozmawiać o tego rodzaju problemach z lekarzem czy partnerem. Jeżeli jesteśmy pogodni, mamy udana pracę, udane związki to to wpływa na całe nasze życie - optymistycznie patrzymy na życie, jesteśmy lepsi. Seks jest ważną formą komunikowania. - uważa prof. Zbigniew Izdebski.

Reklama

Seks nadal jest w Polsce tematem tabu. Unikamy mówienia o seksualności dzieci, niepełnosprawnych czy seksie ludzi starych . To są tematy, o których trudno się mówi.

Zobacz, co o edukacji seksualnej sądzi prof. Zbigniew Izdebski:

""

Zdaniem Magdaleny Środy - byłej minister ds. równego statusu kobiet i mężczyzn - seksualność jest naszym atrybutem od niemowlęctwa do starości. Polacy traktują seksualność jako pewien rodzaj relacji, która trafia się w obrębie legalnego związku małżeńskiego i służy niemal wyłącznie prokreacji - tylko wówczas nie mamy żadnych zastrzeżeń moralnych. Zdaniem Magdaleny Środy wiedza na tematy seksualne to fundamentalny obowiązek szkoły. A zakaz sprzedaży prezerwatyw osobom od 18. roku życia prof. Magdalena Środa uważa za skandaliczny.Posłuchaj wypowiedz Magdaleny Środy:
""

- Seksualność jest cechą jednostki i do jednostki należy skierować program edukacyjny, właśnie ze względu na tę seksualność, zamiast kierować to w formie przygotowania do życia, którego być może nigdy nie podejmą, nie założą rodziny.

- Seksualność nie ma nic wspólnego z epatowaniem seksem, że oto jesteśmy już tak wyzwoleni, że będziemy sobie teraz pokazywać waginy - powiedziała reporterce INTERIA.PL aktorka Ewa Kasprzyk. Posłuchaj opinii Ewy Kasprzyk:
""

Według aktorki wciąż, mimo wyzwolenia seksualnego, obowiązują stereotypy, że np. mężczyźnie wolno więcej, kobieta nadal spychana jest do roli podmiotu. Jeżeli mamy udane życie seksualne to przekłada się to na całe nasze życie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama