Reklama

Reklama

Precz z kobiecymi kryzysami

Kolejne okrągłe urodziny przyprawiają cię o ból głowy i sprawiają, że patrzysz na siebie coraz krytyczniej? Nie rób tego. Każdy etap życia ma wspaniałe strony, wystarczy je tylko dostrzec!

Doskonale wiesz o tym, że ten jeden dzień - dzień twoich urodzin - niczego właściwie nie zmienia. A jednak, gdy kończysz 30, 40 lub 50 lat, masz wrażenie, że wchodzisz w nowy etap życia. Zaczynasz podsumowywać sukcesy, myślisz o porażkach, liczysz zmarszczki i siwe włosy. Patrząc na tort ze świeczkami myślisz, że coś bezpowrotnie się skończyło, a czas tego dnia płynie jakby szybciej. A on płynie jak zawsze, tylko ogarnia nas refleksja.

Reklama

Jeśli już robisz taki bilans, co bywa czasem pożyteczne, wykorzystaj go, by sprawdzić na jakim etapie zawodowym, uczuciowym i towarzyskim aktualnie się znajdujesz. Potem spójrz do przodu i pomyśl, ile jeszcze masz do zrobienia w każdej z tych dziedzin. I do dzieła! Nigdy nie zapominaj o szansach, jakie daje ci twój wiek, szansach, których być może nie miałaś nigdy wcześniej.

Jeśli tort nie budzi w tobie ciepłych uczuć, nie zapraszaj gości, tylko wyjdź z przyjaciółkami na miasto. Przecież tak naprawdę w środku nic się w tobie nie zmieniło. Czujesz się tak samo, jak pięć czy dziesięć lat temu i, co więcej, jesteś równie atrakcyjna! A już na pewno dużo mądrzejsza. Naucz się z tego korzystać!

30+ Masz mnóstwo obowiązków, ale i mnóstwo energii - wykorzystaj to!

Prawdopodobnie zdarza ci się już z nostalgią myśleć o przeszłości. Być może zaczęłaś też trochę intensywniej wklepywać krem pod oczy. Ale spójrz w lustro jeszcze raz i zobacz, jaka z ciebie fajna babka! Tryskasz energią, masz niezłą figurę i błysk w oku! Nic dziwnego, właśnie teraz jesteś u szczytu swoich możliwości: intelektualnych, zawodowych i seksualnych!

Jesteś też niezależna, sama decydujesz o sobie, twoje relacje z otoczeniem są świadome. Znasz swoją wartość! Może założyłaś już własną rodzinę, może pochłania cię praca zawodowa, a może próbujesz łączyć jedno z drugim. Na pewno masz mnóstwo obowiązków i pewnie czasem czujesz się nimi przytłoczona.

Rodzina to nie jest kula u nogi

Jesteś mężatką. Być może masz już jedno lub dwoje dzieci. Kochasz je do szaleństwa, ale... czasem tęsknisz za wolnością, która tak niedawno wypełniała ci życie. Do szalonych imprez do rana, spontanicznych wypadów do kina czy wyjazdów z przyjaciółmi. Czujesz, że lata beztroski są już na zawsze stracone. To nieprawda! Bycie mamą wcale nie wyklucza cię z życia towarzyskiego, tylko je trochę ogranicza. Wszystko to tylko kwestia dobrej organizacji.

Co prawda teraz każde wyjście wymaga załatwienia opieki do dzieci, ale z pewnością mama, siostra czy teściowa nie odmówią ci pomocy raz na jakiś czas. A to naprawdę ważne, żebyś potrafiła wygospodarować sobie chwilę tylko dla siebie. Kiedy odetchniesz i zrelaksujesz się, ze zdwojoną siłą wrócisz do codziennych obowiązków. Poza tym dookoła was coraz więcej będzie znajomych z dzieciakami, a to też sporo ułatwia.

Możecie nawzajem wyręczać się w opiece, by mieć czas dla siebie (dziś ja zostaję z twoją córką, a ty idziesz do fryzjera, jutro ty zajmiesz się moim synkiem, a ja pójdę na basen). No i możecie organizować wspólne spotkania, na których obecność dzieci nie będzie nikomu przeszkadzać. Życie zmieniło trochę bieg, ale to nie znaczy, że nie może być przyjemne.

Trzydziestki są bardzo seksowne

To fakt udowodniony naukowo, kobiety po trzydziestce są ucieleśnieniem męskich marzeń! Ich ciało jest nadal piękne i zmysłowe, a one same pewne siebie. Znają swoją wartość i potrzeby, także erotyczne. Przypatrz się uważnie swoim młodszym koleżankom. Przekonasz się, że w niczym im nie ustępujesz, a nawet jesteś od nich dużo atrakcyjniejsza. Masz np. wyrobiony gust i styl, wiesz, w czym wyglądasz doskonale.

Nawet nie odsłaniając zbyt wiele, potrafisz być seksowna i pociągająca. Pierwsze zmarszczki, które być może kątem oka zauważyłaś, to po prostu zmarszczki mimiczne, które pojawiają się już od 25. roku życia. Nic, czym warto się przejmować! Uwierz - niejeden dwudziestolatek oddałby wiele za noc z kobietą taką jak ty!

Dowiedz się więcej na temat: urodziny | kryzys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje