Reklama

Reklama

Przecież ja wiem lepiej, co robić!

Jestem już mężatką, mam swoje mieszkanie i dwoje dzieci. Pracuję i je wychowuję.

Z trudem wiążę koniec z końcem. Na szczęście moja ciocia chrzestna opiekuje się młodszym, 6-miesięcznym synkiem Bartusiem i 6-letnim Jasiem, gdy idę do pracy. Trochę jej za to płacę, oczywiście o wiele mniej niż wynajętej niańce i dzięki temu jakoś funkcjonujemy. Z kolei w weekendy pomagają mi trochę moi rodzice i teściowie.   

Nie jest mi łatwo, ale jakoś sobie radzę. W pracy uwijam się, jak mogę, aby tylko szybko się wyrobić. Urywam się, biegnę po zakupy. Potem wpadam do siebie, zwalniam ciocię do domu i biorę się za gotowanie, pranie, sprzątanie  i spacery w dzieciakami.     Jednak nie jestem zadowolona z pomocy ciotki. W moim życiu lepiej by się układało, gdyby nie ona. Jest przekonana, że wszystkie rozumy pozjadała. Kiedy do mnie przychodzi, nie mogę  znieść jej pouczania. Podobnie zachowuje się moja rodzinka. Wszyscy mnie krytykują na spotkaniach rodzinnych i zawsze radzą. Kiedy zjawiają się u nas w domu, od razu zaprowadzają swoje porządki i się wymądrzają.   

Reklama

A to źle ubieram Bartusia, nie zakładam mu czapki, więc się przeziębia. Nie miksuję mu zupek i za często wietrzę mieszkanie. Niepotrzebnie daję dziecku antybiotyki i leki na przeziębienie. Czepiają się też mojego starszego syna i uważają, że mam bałagan.       

Nie mogę tego ścierpieć! Mam inne, nowoczesne poglądy. Poza tym to przecież nie moje pierwsze dziecko i wiem lepiej, jak się nim zajmować. Jak się zachowywać wobec ciotki i innych?  Ulegać im i słuchać tych rad? A może się im przeciwstawiać i powiedzieć, aby się ode mnie odczepili? A może udawać, że się tym przejmuję, ale robić swoje? Ale boję się, że ciotka i reszta rodziny się obrazi i przestanie mi pomagać...                                                                                                          

Monika, 35 l.

Bella Relaks
Dowiedz się więcej na temat: rodzina | żona | ojciec | matka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje