Reklama

Reklama

Przyjaźń i seks

Czy dobrzy przyjaciele mogą zostawać namiętnymi kochankami?

Przyjaźń i seks to dwie różne sprawy. Możemy przyjaźnić się z kimś, kto nas w ogóle nie pociąga fizycznie, czegoś zupełnie innego oczekujemy od partnera. Gdyby twój partner mógł zaspokoić potrzebę więzi emocjonalnej tego rodzaju, z pewnością byłby także twoim przyjacielem.

W pewnym sensie twój partner pozostaje twoim najlepszym przyjacielem i powiernikiem. Jednak przyjaźń między partnerami ma inne zabarwienie niż przyjaźń poza związkiem.

Przyjaźń i seks: atrakcyjność często jednostronna

Przyjaźń z płcią odmienną opiera się często na zauroczeniu przynajmniej z jednej strony. Jednak taka sympatia może powodować problemy. Jeśli wciąż szukać głębszego znaczenia w każdym słowie twojego przyjaciela, czekasz na specjalne traktowanie, nie dostrzegasz innych przyjaciół i masz nadzieję, że on zda sobie wreszcie sprawę, że jesteś zadurzona - możesz być w tarapatach. To nie jest nic niezwykłego, zakochać się w przyjacielu, ale nie możesz oczekiwać zbyt wiele, bo zauroczenie może być jednostronne.

Reklama

Wiele osób jednak uważa, że dobra przyjaźń jest głównym elementem udanego partnerstwa. Dlatego ich miłość rozwija się na gruncie przyjaźni.

Jak połączyć przyjaźń i seks?

To zadanie może wymagać zmiany twoich zwyczajów. Musisz porozmawiać z przyjacielem o tym, że chciałabyś, by wasza przyjaźń zyskała dodatkowy aspekt, że oprócz tego, że jest twoim przyjacielem, pociąga cię także jako mężczyzna. Być może twoje słowa będą zachętą dla niego i okaże się, że ty interesujesz go również jako kobieta. Musisz być jednak przygotowana na to, że twoja przyjaźń nie będzie już tym, co kiedyś.

Zazwyczaj to my, kobiety rozgraniczmy kategorie przyjaźni i partnerstwa. Mężczyzna, gdy zdecyduje się na bliższy związek ze swoją przyjaciółką, zazwyczaj "wychodzi" z roli przyjaciela, by stać się mężczyzną - partnerem. Taka sytuacja nierzadko dezorientuje kobiety, które nie wiedzą, czego mogą w takiej sytuacji oczekiwać.

Intimate Medicine
Dowiedz się więcej na temat: seks | przyjaźń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy