Reklama

Reklama

Przytulajmy się na zdrowie!

Chyba każdy przyzna, że przytulanie jest miłe i buduje bliskość między ludźmi. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie? I dlaczego to głównie kobiety chcą się przytulać?

Przytulanie, szczególnie z bliską osobą, redukuje niepokój i stres, daje poczucie bezpieczeństwa. Powoduje wyciszenie i uspokojenie emocji. Wpływa korzystnie na układ immunologiczny, podnosi odporność, leczy depresję i ułatwia zasypianie.

To tylko kilka z potencjalnych korzyści. Niektórzy twierdzą, że codzienne przytulanie z ukochaną osobą jest najlepszą profilaktyką wielu poważnych chorób.

Skąd takie przekonanie?

Badania naukowe dowiodły, że pary, które się często przytulają są bardziej zadowolone ze związku, a partnerów łączy głęboka więź emocjonalna. Przytulanie buduje bliskość i intymność między kobietą i mężczyzną, wyraża czułość i wzmaga poczucie bezpieczeństwa.

Reklama

Podobnie działa w przypadku relacji między dziećmi a dorosłymi. Dzieci, którym rodzice w dzieciństwie skąpili przytulania, w dorosłym życiu mają problemy z nawiązywaniem relacji i wyrażaniem swoich uczuć.

A dlaczego to kobiety chcą się częściej przytulać?

Antropolodzy dowiedli, że dla kobiety to oznaka poświęcenia mężczyzny dla niej i dla ich wspólnego potomstwa. Poza tym przytulanie powoduje wydzielanie oksytocyny, hormonu wydzielanego również podczas orgazmu, porodu, karmienia piersią, związanego z budowaniem bliskich relacji, więzi rodzinnych i zaufania.

Jednym słowem  przytulanie dla kobiety oznacza to, co w jej życiu najważniejsze - bliskość innych ludzi.

Nie da się ukryć, że oprócz wszystkich swoich zalet, przytulanie jest po prostu bardzo przyjemne! Może warto - właśnie dzisiaj  sprawić sobie trochę więcej przyjemności

zdronet
Dowiedz się więcej na temat: Przytulajmy się na zdrowie! | przytulanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy