Reklama

Reklama

Przytulić, pogłaskać, wziąć za rękę...

Istnieją różne sposoby komunikowania o uczuciach. Na co dzień nie uświadamiamy sobie, jak jest ich wiele. Nikt nas ich przecież nie uczy.

Dowiadujemy się o nich, a właściwie odkrywamy je intuicyjnie, w ślad za hormonami. Warto jednak uświadomić sobie, jak ważne są w naszym życiu i jak wiele znaczą.

Nie wszystko można wypowiedzieć i przekazać za pomocą słów. Są takie sytuacje - przyznacie - że lepiej nic nie mówić niż powiedzieć za dużo. Dotyczy to zwłaszcza chwil, kiedy jesteśmy rozdrażnieni, kiedy trwa ostra wymiana zdań, kiedy zaczyna brakować racjonalnych argumentów w trakcie rozmowy.

Kiedy zapada milczenie, mogą przemówić gesty: czasem ważniejsze od wszystkiego, co wcześniej wypowiemy słowami... Gest nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest zwykle spontaniczny i w większości przypadków szczery. Jest prosty, ale może oznaczać bardzo, bardzo wiele...

Reklama

Próbowaliście? Nie? To spróbujcie! To działa! Topi lody, rozpuszcza największe animozje, kończy kłótnie - choć nie zawsze... Znaczy niekiedy więcej niż niejeden nafaszerowany wiedzą, rozpoznany czy wręcz nowy, nieznany "swój".

Proste przytulenie, pogłaskanie, dotyk - to są gesty miłości. Mówią, szepczą, a czasem wręcz krzyczą! Próbujcie je stosować w życiu!

AW

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: moralność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy