Reklama

Reklama

Rutyna i zdrada

Co jest w stanie szybciej zabić stały związek: rutyna czy zdrada? Wbrew pozorom ta pierwsza ma na to większe szanse, bo jest najczęstszą przyczyną szukania nowych wrażeń.

"Jestem w związku 5 lat jest dobrze, ale nie jestem do końca szczęśliwa, chciałabym spróbować jak to jest z innym, w łóżku nie jest już tak fantastycznie jak na początku, po prostu nuda, zamierzamy się pobrać, nie wiem czy jest sens, skoro już teraz nie czuję się dobrze" - pyta kicia na forum serwisu Kobieta.

Reklama

Z kolei pisze też Mężatka: "Tak bardzo chciałabym zdradzić mojego męża. Tęsknię za jakąś szaloną nocą. Mąż nie spełnia moich oczekiwań. Ja potrzebuję namiętności. I to sporej dawki!!".

Poszukiwanie wrażeń i zwykła, związkowa nuda pcha nas w ramiona innej osoby, często nie bacząc na konsekwencje.

"Seks na jedną noc czy nawet na jeden numerek... Nie da ci satysfakcji... Ale da to czego już nie ma i nigdy nie będzie w stałym związku... Adrenalina, dzikie i czysto zwierzęce podniecenie... Niby nikt o to nie dba... Nie mówi... Ale przyznajcie... Przecież to o to też nam chodzi ;)) "- twierdzi zdradziłam raz i nie żałuję.

Podobnie myśli kotek77: "Miałam męża, ale niestety nie uprawialiśmy seksu, bo po prostu był nieudacznikiem w tych sprawach. Ja byłam młoda i atrakcyjna. Poszłam sobie kiedyś na dyskotekę i tam zapoznałam super gościa. Impreza zakończyła się u niego w domu. Najpierw robiliśmy to sami, później dołączyła do nas jeszcze jedna para. Było super. Nigdy takiego czegoś więcej nie przeżyłam i chyba już nie przeżyję. Mam drugiego męża, z którym dogadujemy się fantastycznie w łóżku i nie mam teraz takiej potrzeby. Ale nie żałuję swojego wyskoku".

"Ja zdradziłam i byłam zdradzana. Mój obecny partner życiowy to straszny babiarz. Jesteśmy razem już ładnych parę lat, ale obawiam się że już nie ma między nami zaufania. Ja wciąż mam ochotę na mały skok w bok, tak bez zobowiązań. Spróbowałam kilka razy i nie żałuję. Tak na marginesie: byłam wielką przeciwniczką zdrady, ale teraz twierdzę, że czasami trzeba nosa utrzeć partnerowi" - pisze z kolei krasnal (ka)123.

Może więc zanim zdecydujemy się na "skok w bok", lepiej zastanowić się, czy warto, czy przyczyny naszych fantazji nie leżą gdzie indziej - nie w zwierzęcym instynkcie, tylko w potrzebie miłości, akceptacji, poczucia bezpieczeństwa. Trudno tutaj dziwić się zdaniu Zbulwersowanego: "Wszystkie kobiety są takie same: najpierw szukają sobie frajera, który będzie troszczył się o rodzinę, wspierał w trudnych chwilach i rozwiązywał problemy życiowe. A jak już takiego znajdą, to wtedy szukają drugiego do przeżywania namiętności".

Nie liczmy na to, że wytłumaczeniem zdrady będą słowa: mam kryzys, chyba już cię nie kocham, nie jesteś zbyt dobrym kochankiem... Chyba, że padną one w szczerej rozmowie, zanim do zdrady dojdzie i razem spróbujecie rozwiązać ten problem.

Krabcia bardzo radykalnie wypowiada się na ten temat: "Moim zdaniem zdrada w stałym związku jest niedopuszczalna! Jeśli oboje ludzi się kocha, to zdrada nie powinna istnieć! Jeśli się kocha i jest się kochanym, to po co zdradzać? Ja wiem, że niektórzy tu mi teraz napiszą że kochają, ale np. "musieli" zdradzić bo partnerka/partner nie zaspokajał go seksualnie! ALE TO BZDURA! Można mieć problemy w łóżku, ale to nie jest powód żeby zdradzić! (...) Większość ludzi w dzisiejszych czasach myśli tylko o sobie i własnych przyjemnościach i myśli, że jedyny sposób żeby sobie zrobić przyjemność i siebie uszczęśliwić to zrobienie tej przyjemności wyłącznie sobie i pomyślenie w danej chwili tylko o sobie! A to nie jest tak! Czasem sprawienie przyjemności drugiej osobie sprawia też nam przyjemność! (...) Seks nie jest najważniejszy! Najważniejsza jest miłość! Bo to jej my wszyscy potrzebujemy! Chcemy kochać i chcemy być kochani, a jeśli kochamy i jesteśmy kochani to to jest najwspanialsze co nas może spotkać! Jeśli ktoś inaczej uważa, to znak, że myśli tylko o jednym i jest egoistą i nie przeżył nic w życiu!".

Chyba najlepszą radą dla osób, które myślą o zdradzie jest po prostu to, żeby postawiły się w sytuacji swojego partnera - co by zrobił, gdyby się o niej dowiedział i co my byśmy zrobiły na jego miejscu.

Dowiedz się więcej na temat: myśli | zdrada | zdrady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje