Reklama

Reklama

Rutyna? Trzeba się jej pozbyć...

Prawie każda z nas czeka na "tego jedynego" i marzy o wspaniałej miłości na długie lata. A gdy pewnego dnia spotykamy "naszego księcia" zaczynamy się zastanawiać, jak miłość pielęgnować, aby na zawsze nas łączyła.

Nie od dziś wiadomo, że miłość jest bardzo trudnym uczuciem. Każdy z nas musi w związku nauczyć się dawać i brać. Nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Sztuka kompromisu jest wręcz pożądana w związku. I ci, którzy się jej jeszcze nie nauczyli, muszą szybko nadrobić zaległości.

Reklama

Na początku związku pielęgnacja miłości nie jest trudna. Para nie może się sobą nacieszyć, związana jest szczególną więzią, która często z biegiem czasu nieco słabnie. A gdy w związku pojawia się rutyna, zresztą jak w każdej dziedzinie życia, trzeba szczególnie zadbać o to, aby się jej pozbyć. Wówczas trzeba przyglądnąć się relacjom pomiędzy zakochanymi i podjąć takie działania, które nie pozwolą, aby żar zgasł.

Na forum w serwisie Kobieta swoimi radami na temat pielęgnacji miłości wypowiedziało się kilkadziesiąt osób. Wiele z nich w życiu kieruje się zasadami, którymi się z nami podzieliło.

Zgadzają się z AKS, która twierdzi, że "pielęgnacja miłości jest jedną z trudniejszych wyzwań". Sylwia radzi co jakiś czas zorganizować "krótkie rozstania, tak aby jedno doceniło drugiego, aby można było zatęsknić i poczuć uczucie bliskiej osoby jak wróci".

Jarek przekonuje, że "pielęgnacja miłości polega na wzajemnym zaufaniu, tolerancji i zrozumieniu siebie nawzajem. Trzeba okazywać sobie miłość szacunkiem słowami, uczuciami, gestami. I na pewno nie jest najważniejszy seks, jak to wielu sądzi".

Tymczasem gaweł podaje swój sposób na pielęgnowanie miłości: "nie koncentrować się na wszelakich minusach, tylko wykorzystywać plusy". Może więc nie warto ciągle rozpamiętywać wad partnera, próbować go za wszelką cenę zmienić? Może trzeba na pierwszym miejscu postawić te zalety, które podobają nam się najbardziej? Recepta według Fujiry brzmi: "poświęcać dużo czasu i uwagi osobie, na której nam zależy".

I choć większość osób zgadza się, że miłość należy pielęgnować, to jednak zdarzają się tacy, którzy stracili wiarę w miłość. Iona pisze, że "miłości nie ma, nie istnieje. To jest tylko zauroczenie, a potem jak dobrze idzie to przyzwyczajenie i nuda". Jednak przyznacie, że gdy oboje partnerzy walczą i dbają o miłość, uczucie może ich złączyć na długo...

Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja | miłość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje