Sekrety udanego seksu

Żyli długo i szczęśliwie i zawsze kochali się z ochotą. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie. Tylko od was zależy, czy taki będzie wasz związek.

Kiedy mija początkowa fascynacja partnerem (zazwyczaj następuje to po około 3-5 latach), przybywa obowiązków (pojawiają się dzieci) i każdy dzień wygląda podobnie. Namiętne noce wydają się być wspomnieniem z innego życia. Czy można znowu je przywołać? Jak najbardziej! Musicie tylko oboje się postarać.

Reklama

Sekret 1: szczera rozmowa we dwoje

Porozmawiajcie o tym, co każde z was sądzi na temat waszego współżycia. Czy kochacie się wystarczająco często? Jakie pieszczoty najbardziej wam odpowiadają? Jakie macie fantazje? Czy chcielibyście spróbować czegoś nowego? Co to takiego mogłoby być?

Rady dla niej - Wybierz dobry moment na taką rozmowę. Nie prowadź jej pod wpływem silnych emocji, np. tuż po kłótni. Pamiętaj, by nie zbaczać z tematu. Rozmawiacie o waszym współżyciu, a nie o tym, że ratę kredytu zapłacicie z opóźnieniem.

Rady dla niego - Nie zaczynaj rozmowy od słów: "Bo ty nigdy...", mów raczej: "Czuję, że...". Jak najczęściej używaj liczby mnogiej, np. "Moglibyśmy spróbować...".

Sekret 2: element zaskoczenia

Czy wiesz, co twój partner miał dziś rano na sobie? Jeśli o nim myślisz, to w czym i gdzie go widzisz? W dresie, w płaszczu, w kuchni, w sklepie? No właśnie! Jeżeli widuje się drugą osobę ciągle w tych samych dekoracjach, po pewnym czasie przestaje się ją dostrzegać, bo... przypomina stały element "wyposażenia wnętrz". A nikt nie zapałał namiętnością do szafy w przedpokoju. W takiej sytuacji potrzebne jest zaskoczenie, by druga strona mogła nas zobaczyć w innym świetle.

Rady dla niej - Kup sobie frywolną bieliznę i włóż ją w momencie, gdy partner najmniej się tego spodziewa. Zazwyczaj kochaliście się wieczorem? W takim razie zaskocz go rano. Na pewno nie spodziewał się zobaczyć ciebie o 6.15 w seksownej koszulce. Ale za to jak zobaczy... • Rady dla niego - Zaproś żonę na randkę (twoja już w tym głowa, by zorganizować wcześniej opiekę nad dziećmi). Kiedy spotkacie się w restauracji, tak jak za dawnych lat, łatwiej jej będzie dostrzec w tobie tego mężczyznę, w którym kiedyś się zakochała.

Sekret 3: atmosfera w sypialni

Przestrzegajcie ważnej zasady: o problemach rozmawiamy w kuchni, w pokoju, ale nie w alkowie. Niech wasze łóżko będzie magicznym miejscem, do którego szara codzienność nie ma dostępu. Trudno myśleć o seksie, jeśli wasze wieczorne rozmowy polegają głównie na wygłaszaniu komunikatów pt.: "Co jest jutro do zrobienia?" albo wymianie wzajemnych pretensji.

Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje