Reklama

Reklama

Sekrety udanego seksu

Żyli długo i szczęśliwie i zawsze kochali się z ochotą. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie. Tylko od was zależy, czy taki będzie wasz związek.

Kiedy mija początkowa fascynacja partnerem (zazwyczaj następuje to po około 3-5 latach), przybywa obowiązków (pojawiają się dzieci) i każdy dzień wygląda podobnie. Namiętne noce wydają się być wspomnieniem z innego życia. Czy można znowu je przywołać? Jak najbardziej! Musicie tylko oboje się postarać.

Sekret 1: szczera rozmowa we dwoje

Porozmawiajcie o tym, co każde z was sądzi na temat waszego współżycia. Czy kochacie się wystarczająco często? Jakie pieszczoty najbardziej wam odpowiadają? Jakie macie fantazje? Czy chcielibyście spróbować czegoś nowego? Co to takiego mogłoby być?

Reklama

Rady dla niej - Wybierz dobry moment na taką rozmowę. Nie prowadź jej pod wpływem silnych emocji, np. tuż po kłótni. Pamiętaj, by nie zbaczać z tematu. Rozmawiacie o waszym współżyciu, a nie o tym, że ratę kredytu zapłacicie z opóźnieniem.

Rady dla niego - Nie zaczynaj rozmowy od słów: "Bo ty nigdy...", mów raczej: "Czuję, że...". Jak najczęściej używaj liczby mnogiej, np. "Moglibyśmy spróbować...".

Sekret 2: element zaskoczenia

Czy wiesz, co twój partner miał dziś rano na sobie? Jeśli o nim myślisz, to w czym i gdzie go widzisz? W dresie, w płaszczu, w kuchni, w sklepie? No właśnie! Jeżeli widuje się drugą osobę ciągle w tych samych dekoracjach, po pewnym czasie przestaje się ją dostrzegać, bo... przypomina stały element "wyposażenia wnętrz". A nikt nie zapałał namiętnością do szafy w przedpokoju. W takiej sytuacji potrzebne jest zaskoczenie, by druga strona mogła nas zobaczyć w innym świetle.

Rady dla niej - Kup sobie frywolną bieliznę i włóż ją w momencie, gdy partner najmniej się tego spodziewa. Zazwyczaj kochaliście się wieczorem? W takim razie zaskocz go rano. Na pewno nie spodziewał się zobaczyć ciebie o 6.15 w seksownej koszulce. Ale za to jak zobaczy... • Rady dla niego - Zaproś żonę na randkę (twoja już w tym głowa, by zorganizować wcześniej opiekę nad dziećmi). Kiedy spotkacie się w restauracji, tak jak za dawnych lat, łatwiej jej będzie dostrzec w tobie tego mężczyznę, w którym kiedyś się zakochała.

Sekret 3: atmosfera w sypialni

Przestrzegajcie ważnej zasady: o problemach rozmawiamy w kuchni, w pokoju, ale nie w alkowie. Niech wasze łóżko będzie magicznym miejscem, do którego szara codzienność nie ma dostępu. Trudno myśleć o seksie, jeśli wasze wieczorne rozmowy polegają głównie na wygłaszaniu komunikatów pt.: "Co jest jutro do zrobienia?" albo wymianie wzajemnych pretensji.

Rady dla niej - Zadbaj o wystrój sypialni tak, by zachęcał do zbliżeń: odpowiednie oświetlenie (np. punktowe lampy lub pachnące świece), ładna pościel w nasyconych kolorach to dobry wstęp do namiętnej nocy. Ustalcie też jakiś wspólny rytuał, który będzie znakiem: "Teraz jest czas dla nas jako pary". To może być wspólna kąpiel, przyćmione światło w pokoju czy wspólne słuchanie ulubionej muzyki.

Rady dla niego - Nie oglądaj w sypialni telewizji ani nie zabieraj do łóżka laptopa, bo musisz pilnie skończyć projekt. Zamiast stukać w klawiaturę albo zmieniać kanały, zacznij odkrywać na nowo tajniki ciała swojej żony.

Sekret 4: częste komplementy

Potrzebują ich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Miłe słowa z ust partnera świadczą o tym, że wciąż jest dla nas atrakcyjny, pociągający, że chcemy się z nim kochać. O ile jednak mężczyźni pragną komplementów świadczących o tym, że czymś imponują partnerce, o tyle kobiety bardziej łakną słów zapewniających o szczerych uczuciach.

Rady dla niej - Staraj się jak najczęściej chwalić partnera za to, co robi. Mów mu, że jest czułym ojcem, że świetnie mu poszło w urzędzie, że podziwiasz go za to, jak radzi sobie w pracy. Dowartościowany mężczyzna to lepszy kochankiem.

Rady dla niego - Kiedy ostatni raz powiedziałeś swojej żonie, że ją kochasz że podoba ci się i bardzo jej pragniesz? Przekonanie: "Przecież się z nią ożeniłem, więc to chyba jasne, że ją kocham" zupełnie się nie sprawdza. Mów jej jak najczęściej, że jest wspaniała i że podoba ci się jej ciało. To szczególnie ważne w wypadku młodych mam, które po ciąży często przestają czuć się atrakcyjne i dlatego zaczynają unikać seksu.

Sekret 5: troska i czułość

Stres i zmęczenie to główni wrogowie seksu. Choć młodym rodzicom trudno ich uniknąć, jeśli będziecie troszczyć się o siebie nawzajem, uda wam się w natłoku zwykłych, codziennych spraw ocalić namiętność i pożądanie.

Rady dla niej - To, że bardzo kochasz dzieci i często okazujesz im czułość, nie może oznaczać, że przestajesz dostrzegać swojego męża. On również potrzebuje, byś go przytuliła czy powiedziała ciepłe słowo. Pamiętaj o jednym: silna więź między rodzicami jest najlepszą podstawą do stworzenia udanej rodziny. Nie dopuść, by mąż czuł się zepchnięty na dalszy plan.

Rady dla niego - Jeśli chcesz, by żona wieczorem była ognistą kochanką, musisz zadbać o to już od rana. Pomagaj jej w domowych obowiązkach, a jeżeli bardzo dużo pracujesz, zorganizuj wszystko tak, by nie zostawała ze wszystkim sama. Może dobrym wyjściem byłoby wynajęcie opiekunki do dziecka, nawet na kilka godzin w tygodniu?

Sekret 6: iskra pożądania

Istnieje coś takiego jak paradoks bliskości: silna zażyłość, całkowite zespolenie z partnerem zabija namiętność. Właśnie dlatego po kilku latach związku małżonkowie zaczynają zachowywać się jak brat z siostrą. Miłość potrzebuje bliskości, ale namiętność rodzi się z odrębności. Jak znaleźć między nimi równowagę?

Rady dla niej - Pozwól partnerowi zachować jego mały świat. Jeśli uwielbia brzdąkać na gitarze, bo kiedyś chciał zostać drugim Hendrixem, niech to robi. Czy nie jest tak, że właśnie wtedy, gdy oddaje się swojej pasji, pociąga cię najbardziej?

Rady dla niego - Zadbaj o to, by żona przynajmniej raz w tygodniu miała dwie, trzy godziny tylko dla siebie. Niech w tym czasie robi to, co jej najbardziej odpowiada. Takie chwilowe oderwanie się od siebie dobrze zrobi wam obojgu.

Sekret 7: czas na eksperymenty

Bądźcie otwarci na zupełnie nowe doświadczenia - związany z nimi dreszczyk emocji sprawi, że łatwiej wam będzie odnaleźć przyjemność w "zwyczajnym" seksie.

Rady dla niej - Nie opieraj się, jeśli twój partner proponuje ci pewne urozmaicenia w waszym współżyciu. Jeśli nie jesteś w stanie ich zaakceptować, nie krytykuj go, tylko powiedz: "Nie jestem na to gotowa, ale być może za jakiś czas będę miała ochotę spróbować". Upodobania erotyczne z czasem się zmieniają.

Rady dla niego - Postaraj się, byście raz na jakiś czas mogli wyjechać na weekend tylko we dwoje. W innym otoczeniu, bez domowych obowiązków łatwiej będzie wam się otworzyć na nowe doznania.

Kiedy dosięgnie Cię strzała Amora?

Wyślij SMS o treści: AMOR.(wipisz datę urodzenia) pod 72020

np. AMOR. 01091973

Koszt 2 zł netto; 2,44 zł brutto

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: partner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy