Reklama

Seks a miesiączka

W niektórych kulturach, np. islamskiej, uprawianie seksu w czasie miesiączki jest niedopuszczalne. Kobiety podczas tych dni są bowiem uważane przez mężczyzn za nieczyste.

Jednym parom krwawienie w trakcie menstruacji wcale nie przeszkadza w erotycznych zbliżeniach, inne unikają wtedy seksu. Bywa, że tylko jeden z partnerów ma pozytywny stosunek do miłości fizycznej podczas miesiączki i niekoniecznie jest to mężczyzna, choć ci czasami przyznają, że krwawienie partnerki dodatkowo ich podnieca. Przekonują nawet, że z ich strony to dla kobiety dowód pełnej akceptacji. Niektóre kobiety bardzo lubią kochać się podczas okresu. Wiele z nich właśnie wtedy ma większą ochotę na seks.

Jeśli wraz z partnerem nie zachowujesz seksualnej wstrzemięźliwości podczas miesiączki, musisz szczególnie dbać o higienę. W przeciwnym bowiem razie współżycie może zakończyć się groźnym zakażeniem. W trakcie menstruacji maleje odporność organizmu, a krew miesiączkowa jest dobrym podłożem do rozwoju bakterii. Srom i pochwa są wtedy bardziej narażone na zranienia i otarcia.

Reklama

Zdaniem seksuologów, nie ma powodów do rezygnacji z seksu podczas miesiączki, oczywiście pod warunkiem, że oboje partnerzy tego chcą i są zdrowi. Może się nawet okazać, że współżycie jest wtedy przyjemniejsze niż zwykle, zwłaszcza dla kobiety, która przy zwiększonym przekrwieniu silniej odczuwa rozkosz. Zarówno podczas gry wstępnej jak i przy późniejszym podnieceniu macica mocniej się kurczy. Może nawet pojawić się większe krwawienie albo ból.

Jeśli jednak masz opory przed uprawianiem seksu podczas miesiączki, nie zmuszaj się tylko dlatego, bo twój partner ma na to ochotę. Powinien uszanować twoją reakcję i cierpliwie poczekać tych kilka dni. Uszanuj również jego odczucia - nie każdy przecież akceptuje takie wrażenia estetyczne, które w dodatku mają zapewnić seksualną satysfakcję.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy