Reklama

Reklama

​Seks na stojąco - jakie ma wady, jakie zalety?

Jest niezwykle podniecający, pozwala przełamać rutynę, dostarcza mnóstwo wrażeń, które długo pozostają w pamięci. Jednak seks na stojąco ma też swoje ograniczenia, które sprawiają, że nie jest to zabawa dla każdego.

Szybki i podniecający

Reklama

Zacznijmy od zalet. Seks w pozycji stojącej nie wymaga dużej przestrzeni, ani rozbudowanych przygotowań. Można go uprawiać wszędzie: w kuchni, pod prysznicem, w wąskim korytarzu, na łonie natury. 

Daje świetną okazję do spontanicznego, szybkiego zbliżenia, bardzo co może być niezwykle podniecające.

Poza tym seks w takiej pozycji pozwala odkryć całkiem nowe doznania, szczególnie tym, którzy do tej pory kochali się głównie w łóżku. Gwarantuje podniecające widoki i dostęp do nieznanych dotąd stref erogennych - przede wszystkim u kobiet, ale nie tylko.

Seksuologowie zwracają też uwagę, że trwanie w pozycji stojącej sprawia, że mięśnie są stale napięte. A to sprzyja osiągnięciu orgazmu, szczególnie u kobiet.

Jakie ma wady?

Dobrze sprawdza się u partnerów o zbliżonym wzroście. Gdy partnerka jest znacznie niższa od partnera, sprawa wymaga większych akrobacji.

Poza tym, pozycje takie są przeznaczone głownie dla osób sprawnych fizycznie i wytrzymałych. Długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, unoszenie partnerki przez mężczyznę czy stanie na palcach wymaga mocnych mięśni i zdecydowanie nie jest dla każdego. W tego typu pozycjach stosunkowo łatwo także o wypadek i uraz, szczególnie, gdy partnerzy korzystają z różnego rodzaju schodów i krzeseł pozwalających na wyrównanie różnicy wzrostu, albo kochają się oparci o elementy wyposażenia domu.

To jednak nie koniec utrudnień. Penetracja w pozycji stojącej nie należy do najłatwiejszych i wymaga pewnej sprawności fizycznej. Wymaga też... odpowiednich gabarytów, więc seks w klasycznej pozycji stojącej nie sprawdzi się u mężczyzn niezbyt hojnie obdarowanych przez naturę. Co nie znaczy, że tacy panowie całkiem powinni z niego rezygnować.

Dowiedz się więcej na temat: seks | pozycje seksulane | związek | miłość | orgazm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje