Reklama

Reklama

Seks powinien fascynować – nawet po latach związku!

Seks to najbardziej intymne przeżycie między dwiema kochającymi się osobami. Nieudane pożycie może być przyczyną kłótni, a nawet rozstań. Co więc zrobić, by podtrzymać płomień namiętności?

Kiedy to było? Poprzedni tydzień, poprzedni miesiąc, poprzedni... rok? Rozumiemy: czasami łatwiej się wymigać - jestem zmęczona, boli mnie głowa, zróbmy to za tydzień, a tak w ogóle to już nie jest tak fajnie jak kiedyś. Jak nie dopuścić do rutyny w związku? Dlaczego w ogóle seks odgrywa tak ważną rolę? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Rola seksu w związku

Seks to jedyna rzecz, którą dzielisz wyłącznie ze swoim partnerem i nikim więcej. Miłość i współżycie odróżniają was od bycia współlokatorami. To bardzo ważna część związku. Seks wymaga od was głębszego poziomu komunikacji, nieosiągalnej zwykle pomiędzy ludźmi, którzy nic do siebie nie czują. Uprawianie seksu to konieczność rozmawiania ze sobą na intymne i emocjonalne tematy.

Reklama

Przykładowo: dla osiągnięcia najlepszych doświadczeń, musisz wskazać małżonkowi lub partnerowi miejsca, w których chcesz być dotykana najbardziej. W długotrwałym związku powinnaś czuć swobodę wyrażania swych oczekiwań co do seksu. Wymaga to niezwykłej więzi i komfortu rozmawiania ze sobą na każdy temat - takiego, którego nie osiągniesz z nikim innym. Adresowanie swych potrzeb oznacza głębokie zaufanie pomiędzy partnerami. Seks może być w większym stopniu doświadczeniem emocjonalnym, niż fizycznym. I właśnie dlatego jest aż tak ważny.

Dlaczego warto się kochać?

Oprócz wymienionych już wyżej powodów, warto nadmienić, że seks jest po prostu przyjemny! Dotyk partnera powoduje, że czujemy się kochane i doceniane. Nie ma nic przyjemniejszego, niż oddanie się w objęcia ukochanego mężczyzny. Współżycie powoduje też uwalnianie się oksytocyny - hormonu działającego jak narkotyk, który przywiązuje nas do partnera. Udany seks to też świetny sposób na ukojenie nerwów i stresu.

Jak zadbać o udany seks w związku?

Po pierwsze, znajdźcie czas na wspólne, intymne chwile. Zapewne nie zapominasz o zajęciach waszych dzieci, rachunkach, zakupach i innych przyziemnych rzeczach. Co jednak z intymnością pomiędzy tobą a partnerem? Wasz związek jest tak samo ważny, jak trening piłki nożnej waszego dziecka. Inną kluczową sprawą jest zapewnianie partnera o swym uczuciu. Jego ciało też zmienia się z wiekiem. Możliwe, że czuje, iż nie jest już pociągający. Przypominaj mu jak bardzo ci się podoba i jak bardzo go kochasz.

Mów, czego oczekujesz i bądź odważna

Nudny seks to często nieudane małżeństwo. Warto więc zadbać o urozmaicenie życia erotycznego. Poświęć czas na grę wstępną. Może zacząć się już z rana. Wysyłaj mu gorące SMS-y przez cały dzień, a rozpalisz go do czerwoności. Naucz się artykułować swoje potrzeby. Powiedz, czego oczekujesz i zapytaj, czego oczekuje twój partner. Spraw mu przyjemność seksem oralnym i bądź otwarta na nowe doznania. Stosujcie nowe pozycje, zapomnijcie już o misjonarzu!

Wprowadź akcesoria erotyczne

- Gdy w sypialni wieje nudą, ufundujcie sobie gadżety erotyczne. Pomogą wam się rozluźnić i odprężyć. Świetną sprawą w łóżku może być np. wibrator. Sprawi wiele frajdy tobie i partnerowi, który będzie mógł stymulować cię na inne niż dotąd sposoby - mówi Karina Małecka z internetowego sex shopu secretive.pl.

Poproś go, by połączył penetrację wibratorem z seksem oralnym - niech da ci jak najwięcej przyjemności. Zadowolona partnerka to najlepszy bodziec erotyczny dla mężczyzny. Na rynku dostępne jest mnóstwo zabawek erotycznych - możecie wypróbować gry erotyczne, nakładki wibracyjne na penisa, czy kajdanki. Każdy gadżet zapewni wam nieznane dotąd wrażenia.

Zadbaj o swój wygląd

Zapomnij o wyciągniętej i workowatej piżamie. Mężczyźni to wzrokowcy, a więc postaraj się trochę bardziej. Załóż zmysłową bieliznę erotyczną, a w jego oczach znów będziesz atrakcyjna. Seksowne majteczki i ponętna halka sprawią, że spodobasz mu się tak jak kiedyś. Wybierz się do sexshopu i przejrzyj ofertę. Jeśli się boisz albo wstydzisz, to znajdź sklep erotyczny on-line. Zapewni anonimowość i bezproblemową wysyłkę. Wybierz coś, co spodoba się tobie i partnerowi. Seks to świetna zabawa, korzystaj więc z dobrodziejstw technologii.

Chcąc mieć udany seks, powinnaś zadbać też o siebie - odżywiaj się zdrowo, uprawiaj sport, rzuć palenie i mniej się stresuj. Bóle głowy miną, a ochota na seks powróci.

Wszystko zależy od chęci

Udane życie erotyczne zależy w dużej mierze od ciebie. Podstawą każdego związku jest dobra komunikacja - mów więc, czego oczekujesz i pytaj partnera o jego potrzeby. Nie bój się eksperymentować - stosujcie nowe pozycje i zabawki erotyczne, dajcie się ponieść fantazji.

Zadbaj też o siebie - lepsze samopoczucie to większa ochota na seks. Nie zapominaj o wyglądzie - seksowna bielizna podniesie twoją atrakcyjność w oczach mężczyzny. Baw się seksem, a związek będzie udany i satysfakcjonujący dla obu stron!

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: seks | seksporady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama