Reklama

Reklama

Seks samotnej matki

Jeżeli samotnie wychowujesz dziecko to brak czasu i nadmiar obowiązków nie są jedynymi problemami, z jakimi się borykasz. Mimo to nie zapominaj, że ty też masz prawo do przyjemności i nie musisz rezygnować z seksu.

Atrakcyjna mama

Reklama

Jak prowadzić ciekawe życie seksualne, kiedy nie ma się partnera? Nie musisz się tym zamartwiać. Świat jest pełen interesujących mężczyzn i w każdej chwili możesz poznać kogoś, z kim przeżyjesz fascynującą przygodę lub zwiążesz się na stałe. Jest jednak pewien warunek. Jeżeli chcesz żeby mężczyźni widzieli w tobie atrakcyjna kobietę, musisz najpierw dostrzec ją w sobie sama. Nie myśl o sobie tylko jako o matce, ale również jako o kobiecie, która chce i może się podobać i która ma prawo żyć swoim życiem.

Nie zamykaj się w domu

Aby być dobrą mamą nie musisz poświęcać swojego czasu tylko i wyłącznie dziecku. Spotykaj się ze znajomymi i postaraj się od czasu do czasu wyjść gdzieś bez dziecka. Siedząc w domu z pewnością nikogo nie poznasz. Nie obawiaj się prosić o pomoc bliskich osób. Nie musisz mieć wyrzutów sumienia, kiedy zostawiasz dziecko pod opieką mamy lub przyjaciółki i wychodzisz na randkę. Twoje dziecko będzie szczęśliwsze mając mamę zadowoloną z życia, niż mamę-cierpiętnicę, która wprawdzie jest skłonna do poświęceń, ale za to widzi świat w czarnych barwach.

Załóż różowe okulary

Nawet jeżeli jest ci ciężko, a w życiu miłosnym spotkał cię zawód i rozczarowanie staraj się z optymizmem patrzyć na otaczający świat. Jeżeli będziesz narzekać, traktować siebie jak ofiarę, a swój los jako "krzyż, który trzeba nieść" nie tylko nie będzie ci lżej, ale możesz stać się zgorzkniałą osobą, której towarzystwa inni będą unikać. Postaraj się, aby tak się nie stało. Pamiętaj, że nie wszyscy mężczyźni to dranie, a życie ma wiele dobrych stron. To, czy będziesz je umiała znaleźć i wykorzystać, zależy również od ciebie.

Co z mężczyznami?

Umawiaj się na randki, ale nie myśl o nich jako o poszukiwaniach tatusia dla dziecka. Rób to dla siebie! Po prostu dlatego, że chcesz z kimś wyjść do kina, na kolację, miło spędzić czas. Nie obarczaj nowo poznanych mężczyzn winą za przykrości, które kiedyś cię spotkały. Wbrew obiegowym opiniom nie "wszyscy są tacy sami". Nie każda randka musi zakończyć się trwałym związkiem, dlatego traktuj je bardziej jako dobrą zabawę, niż polowanie na męża.

Maleńkie dziecko absorbuje cały twój czas i uwagę, ale taka sytuacja nie trwa wiecznie. Twoje dziecko w miarę dorastania coraz bardziej się usamodzielnia. Stopniowo możesz odzyskiwać swoje życie i znajdować coraz więcej czasu dla siebie. Masz prawo do wypoczynku i rozrywki, do prowadzenia życia towarzyskiego i seksualnego.

IG

na podstawie książki Zyty Rudzkiej "Z penisem jak z mężem"

Zobacz też:

Jaki jest twój orgazm?

Jakiego kochanka wybierzesz?

Czy jesteś dobra w łóżku?

Dowiedz się więcej na temat: świat | matki | seks | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje