Reklama

Reklama

Seks zaczyna się w głowie, nie w łóżku

Gdy zmęczona wracasz po pracy do domu, sypialnia kojarzy ci się tylko z jednym – ze spaniem! Gdzie się podziało twoje pożądanie? Podpowiemy, jak je obudzić.

Kobieta potrzebuje czasu i często innych bodźców niż mężczyzna, żeby rozniecić w sobie płomień pożądania. Dla niej zdolność do odczuwania podniecenia zależy głównie od nastawienia psychicznego, nie jest kwestią fizjologii. Seksuolodzy podkreślają, że dla niejednej żony większe znaczenie ma wieczorem spokojna rozmowa z mężem i czuły komplement niż gorąca gra wstępna. Jeśli kobieta jest zestresowana i zmęczona, nie pomogą nawet wymyślne pieszczoty... To naturalne, że gdy twoja głowa jest zaprzątnięta czymś innym (pracą, kłopotami z dziećmi), nie masz ochoty na seks. Ale może warto choć raz w tygodniu pewne rzeczy odpuścić? Zrelaksować się i "podsycić" swoją namiętność, kierując swoje myśli na inne tory? Spróbuj. Dla siebie samej.

Reklama

Nakarm swoją wyobraźnię

Rano obudź partnera namiętnym pocałunkiem, ale gdy poczujesz, że chciałby czegoś więcej, powiedz "stop". Rozmyślaj, co mogłoby się dalej wydarzyć lub... co przyniesie wieczór. Popuść wodze fantazji Masz jakieś erotyczne marzenia? Wiele pań wstydzi się swoich fantazji, a nie ma w nich nic złego. Nie musisz od razu ich realizować, ale już samo wyobrażanie sobie siebie w sytuacji intymnej powoduje szybsze bicie serca, dreszcz emocji. Pomyśl o tym, co cię podnieca. O pozycjach, w których lubisz się kochać, o miejscach, gdzie chciałabyś to robić, w jaki sposób chciałabyś być dotykana, pieszczona. Wieczorem możesz zasugerować niektóre rozwiązania ukochanemu.

Baw się skojarzeniami. Rozejrzyj się: czy te kształty z niczym ci się nie kojarzą? Możesz szukać erotycznych skojarzeń nawet w codziennych czynnościach jak jedzenie palcami, smakowanie słodkich owoców. Każdy sposób jest dobry i nie ma nic złego w takim niewinnym "nakręcaniu się" na seks.

Bądź seksowna od rana

"Pewność siebie jest bardzo seksowna" twierdzą znani psychologowie Cindy M. Meston i David M. Buss. Zadbaj więc o to, by poczuć się pewnie. Wypróbuj sztuczkę - pomaluj paznokcie na czerwono, włóż seksowną bieliznę pod swój codzienny strój, wybierz ulubione perfumy. Pomyśl, że twój kochany w każdej chwili może zerwać z ciebie to ubranie! Poczuj się pewnie w swoim ciele, bądź kobieca, seksowna. Pewne siebie kobiety, które wiedzą, czego chcą, częściej osiągają orgazm. Dlatego dbaj o swoją samoocenę. Powtarzaj sobie: "Jestem zmysłowa i lubię się za to!".

Erotyczne obiecanki. Jeśli nie widzicie się przez cały dzień, wyślij do męża pikantny sms lub e-mail, np. "Całuję cię tam, gdzie lubisz najbardziej...". Niech jego wyobraźnia też działa, a napięcie erotyczne między wami rośnie.

Poczuj moc dotyku

Dotyk to naturalna potrzeba człowieka. Dotykanie i przytulanie, a szczególnie bliskiej osoby, redukuje napięcie, niepokój i stres, daje poczucie bezpieczeństwa, pod jego wpływem uwalnia się oksytocyna - naturalny antydepresant. Szukaj takiego kontaktu z partnerem. Jeśli jednak nie ma go w pobliżu, możesz także robić to sama. Bądź dla siebie czuła. Usiądź wygodnie, w miejscu, gdzie nikt ci nie przeszkodzi. Zamknij oczy. Pieść się czule po szyi, karku, piersiach. Możesz posunąć się jak daleko zechcesz, bez żadnych wyrzutów sumienia. Pomyśl, że to on cię dotyka - tam, gdzie lubisz i jak lubisz. Najnowsze badania nad seksem pokazują, że orgazm możemy osiągnąć nie tylko przez stymulację intymnych miejsc. Każda z nas ma swoje, najbardziej czułe punkty ciała. Odkryj je.

Pomóż swoim zmysłom

Wzrok, smak, dotyk, słuch odgrywają ważną rolę w seksie. Trenuj je. Rozpalając zmysły, masz większą ochotę, aby rozbudzić swoje uśpione ciało. Dobre sposoby: Obejrzyj film erotyczny. Nigdy tego nie robiłaś? Spróbuj! Nabierzesz ochoty na seks. Możesz też sięgnąć po erotyczną lekturę: powieść lub Kamasutrę. Przejrzyj obrazki, pomyśl, która pozycja najbardziej by ci odpowiadała. Wyobraź sobie was złączonych w miłosnym uścisku. W ciągu dnia słuchaj ulubionej muzyki. Wprawi cię w dobry nastrój. Jedz lekko i... kochaj się! Seks i jedzenie idą ze sobą w parze. Nic tak nie relaksuje (i nie podnieca) jak kolacja tylko we dwoje. Żeby wieczorem nie czuć się ociężałą, jedz przez cały dzień lekkie posiłki. Niektóre owoce i warzywa mają wpływ na seksualność. Wybierz te, które lubisz najbardziej: banany, figi, granaty, orzechy, szparagi... Jeśli przez cały dzień "tylko jedno ci będzie w głowie", wieczorem nie będziesz mogła się doczekać zbliżenia!
Aneta Olkowska


Świat kobiety
Dowiedz się więcej na temat: seks | uczucia | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje