Reklama

Reklama

Seks znowu radosny

Około 43 proc. kobiet i 31 proc. mężczyzn w USA cierpi na zaburzenia swej seksualności. Różne są przyczyny tej dysfunkcjonalności - czy to bolesny stosunek czy przedwczesny wytrysk, ale najważniejszym zdaje się spadek libido - ogólnego zainteresowania seksem.

Czy problemy seksualne są znakiem czasów? Czy dobry seks jest naprawdę ważny dla utrzymania satysfakcjonującego związku?

Okazuje się, że partnerzy cieszący się seksem, cieszą się też dobrej jakości życiem, rzadziej zapadają na depresję i lepiej radzą sobie z codziennym stresem.

Co nas powstrzymuje przed przeżywaniem naprawdę satysfakcjonującego zbliżenia? Wstyd, poczucie winy, skrzętnie ukrywana złość i uraza. W jaki sposób można się pozbyć tych trzech, jakże istotnych przeszkód na drodze do uzyskania pełnej seksualnej satysfakcji?

Reklama

Jeśli coś nie gra, trzeba to zmienić. Zmienić trzeba przyzwyczajenia i wytarte opinie.

Spróbuj stworzyć miejsce w swym życiu dla uczucia, pasji

Poświęć nie więcej niż kwadrans dziennie na myślenie o swej seksualności. Sięgnij po specjalistyczny poradnik, podziel się z dobrym przyjacielem szczegółami Twego życia, z którymi masz problem, napisz list do swego partnera, posłuchaj muzyki, która Cię wprowadzi w ten jedyny nastrój. Jeśli potrzebujesz, poszukaj odpowiednich filmów, wejdź do sex-shopu i rozejrzyj się wśród tamtejszych gadżetów. Zachowuj się nawet niestandardowo. Jeśli potrzebujesz podniety, nie znajdziesz jej pośród starych przyzwyczajeń i wyświechtanych frazesów.

Ponownie otwórz się na komunikację

Nawet teraz, w tej chwili - jeśli jest przy Tobie Twój partner - skorzystaj z okazji i porozmawiaj o Waszych problemach na tle seksualnym. Rozmowa czyni cuda i naprawiła już niejeden związek znad przepaści.

Spójrz w głąb siebie

Nie jesteś gotowa na rozmowę? Więc w ciszy i skupieniu zastanów się nad tym, co może powstrzymywać radość z seksu. Napisz list, najlepiej do siebie, albo do swego partnera, bądź też zacznij pisać dziennik. Pozwól, by uczucia znajdowały swój wyraz na papierze. Niekoniecznie musisz się z kimś od razu dzielić myślami, najpierw nazwij te rzeczy po imieniu, tak dla własnych potrzeb.

Nawet jeśli od ostatnich wzruszeń i rozkoszy zażywanych w sypialni minęło parę ładnych lat, nie znaczy to, że tak ma być dalej. To najlepszy moment do przeprowadzenia zmian. Seks pełen pasji jest czymś, co jest nam dane na całe życie i jest to coś, czym sami się dzielimy z partnerem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy