Reklama

Reklama

Selfie najlepszą motywacją do diety

Dzielenie się swoimi dietetycznymi postępami na portalach stało się trendy. Jest to też sposób na podtrzymanie dietetycznych postanowień. Dla trzech czwartych kobiet selfie jest najlepszą motywacją do ćwiczeń i dbania o siebie - wynika z badań.

Publikowanie swoich postępów, efektów diety i ćwiczeń na Facebooku czy Instagramie może mieć znaczący wpływ na motywowanie kobiet do dalszej pracy, wskazują najnowsze badania. Tym bardziej, że jak pokazują statystyki, co druga kobieta nie ma wystarczająco dużo silnej woli, aby wytrwać na diecie.

"Właściwe posługiwanie się mediami społecznościowymi, może mieć istotny i bardzo korzystny wpływ na osoby będące na diecie. Dla wielu zdjęcia dietetycznych metamorfoz mogą okazać się impulsem do zmiany diety czy aktywności fizycznej. Dla innych mogą stać się swego rodzaju strażnikiem. Odchudzanie się na oczach innych sprawi, że nie zabraknie nam motywacji" - podkreśla dietetyk Kate Gudorf.

Niestety, choć jak pokazują badania, dzielenie się swoimi osiągnięciami z innymi jest motywujące, dla użytkowników Facebooka, może być irytujące - co podkreśla 34 proc. osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez AIA Australia.

Reklama

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: dieta | selfie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy