Reklama

Reklama

Siedem rzeczy, których nie wolno ci robić po trzydziestych urodzinach

Rzeczywiście, poszłaś wczoraj spać trochę później niż zwykle, ale dziś czujesz się tak, jakbyś nie zmrużyła oka nawet na minutę… Skąd ta słaba forma? Przecież na studiach potrafiłaś balować do bladego świtu, a kilka godzin później z powodzeniem zdawać egzaminy. Nocne imprezowanie to jedna z rzeczy, których trzydziestoletni organizm tak łatwo ci nie wybaczy. Czego jeszcze nie powinnaś robić po 30. urodzinach?

Spać zbyt krótko

Reklama

Niewystarczająca ilość snu bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie i przyczynia się do powstania długiej listy chorób - o tym zapewni cię każdy lekarz. Tymczasem ty, bez wykształcenia medycznego, sama dobrze wiesz, co dzieje się z twoim ciałem, gdy zarwiesz noc lub kilka nocy pod rząd. Jesteś zmęczona, trudniej ci myśleć kreatywnie i skupić się na działaniu. Masz opuchniętą twarz, cienie pod oczami, których nie ukryje najlepszy korektor, jesteś blada i słaba. 

Częste zarywanie nocy odbija się na twoim wyglądzie także w inny sposób. Brak snu prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej - podnosi się poziom kortyzolu, co przez nasz organizm traktowane jest jako stres. A stres to największy wróg odchudzania, który potrafi zniweczyć parę tygodni dietetycznego reżimu. A więc żarty na bok.

Jeśli do tej pory traktowałaś spanie, jako zło konieczne i przymusową przerwę w swoim fascynującym życiu, czas byś uznała, że sen to najlepsze lekarstwo i najskuteczniejszy kosmetyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje