Reklama

Reklama

​Sześć rzeczy, które na temat orgazmu wiedzieć należy

Są rzeczy, które dorosły i aktywny seksualnie człowiek po prostu musi wiedzieć. Po co? By być lepszym kochankiem, czerpać radość z seksu i sprawiać przyjemność drugiej osobie. Dlatego dziś rozwiewamy popularne mity na temat orgazmu i wyjaśniamy, jak się sprawy mają.

Orgazm? Tylko podczas seksu

Reklama

Wielu mężczyzn sądzi, że kobiety mogą szczytować wyłącznie podczas stosunku. Zdarza się więc, że próbują przeciągnąć go w czasie, wierząc, że w ten sposób doprowadzą kobietę do orgazmu. To niekoniecznie dobra droga. 

Jak pokazują liczne eksperymenty, około jednej trzeciej kobiet jest w stanie szczytować podczas standardowego stosunku. Pozostałe potrzebują dodatkowej stymulacji.

Większy penis, lepszy orgazm?

Tu zdania są podzielone. Jedni mówią, że od rozmiaru penisa ważniejsza jest fantazja mężczyzny i to, jaki ze swojego przyrodzenia robi użytek. 

Z drugiej strony, jak dowodzi w swoich badaniach Stuart Brody z University of the West of Scotland, kobiety przeżywające orgazm pochwowy, szczytują szybciej podczas stosunku z partnerami mającymi dłuższe penisy. W przypadku pań przeżywających orgazm łechtaczkowy, liczy się raczej grubość przyrodzenia.

Kobieta nie zajdzie w ciążę bez orgazmu

Orgazm zawsze jest miłym podarunkiem od losu, szczególnie, gdy para stara się o dziecko. Na poziomie fizjologii, orgazm to skurcze, pod wpływem których macica porusza się, pomagając nasieniu dotrzeć do jajowodów. 

Z pewnością orgazm pomaga w zapłodnieniu. Ale jeśli go nie ma, poczęcie też jest możliwe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje