Reklama

Reklama

Sztuka rozmowy

Sukces to mówić tak, aby inni słuchali, oraz słuchać tak, aby inni mówili. To, czy osiągniesz w życiu sukces, zależy prawie wyłącznie od twojej zdolności porozumiewania się ze sobą oraz z innymi ludźmi.

Powodzenie może wiązać się z pieniędzmi, z pozycją, ale i z życiem pełnym rozmachu i zgodnie z naszymi wartościami i ideałami, z doświadczaniem szczęścia i miłości. Jednakże większość osób nie traktuje komunikacji wewnętrznej jako środka do osiągnięcia sukcesu i dlatego tak niewielu z nas udaje się zrealizować swoje plany.

Reklama

Skuteczna perswazja jest kluczem do sukcesu.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że byłoby wspaniale, gdybyśmy umieli tak rozmawiać z ludźmi, żeby oni od razu otwierali się przed nami. Nie jest to jednak takie proste. Proces poznawania drugiego człowieka przypomina obieranie cebuli. Zdejmujesz warstwę po warstwie, aż wreszcie docierasz do jądra, do wnętrza. Każda warstwa jest połączona z sąsiednią w jednym punkcie - chociaż są od siebie oddzielone, jest jedno miejsce, gdzie wszystkie się stykają.

Ludzka osobowość składa się z wielu poziomów czy też warstw doświadczeń.

Każdy taki poziom charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami, które wymagają konkretnego sposobu porozumiewania się. Dopiero wtedy jest możliwe pozyskanie zaufania rozmówcy. Gdy już zdobędziesz zaufanie na jednym poziomie, możesz iść dalej, aż dotrzesz do samego jądra.

Niewielu ludzi potrafi dotrzeć do własnego wnętrza, a niektórzy w ogóle go nie znają. To jest twoje Ja. To jesteś ty. Na pewno bardzo chronisz swoje Ja, prawda? Prawie każdy chroni swoje wnętrze i jest to jeden z powodów, dla których porozumienie często okazuje się bardzo trudne do osiągnięcia.

Mówić tak, aby inni słuchali, to znaczy poznawać siebie i innych na wszystkich poziomach. Doświadczenia ludzi są czymś niezwykłym. Pomimo trudności, rozczarowań i smutków nadal żyjemy, nie poddajemy się. Zachowujemy zdolność do porozumiewania się po to, aby doświadczać szczęścia. Dzielimy się z innymi swoimi myślami, ideami, pragnieniami. Umiejętność komunikacji to zdumiewająca moc. Dzięki niej mamy szansę dotrzeć do serc tych, którzy nas otaczają, i do serc innych ludzi - na całym świecie. Poznasz wkrótce strategie i techniki, dzięki którym będziesz w zależności od potrzeb rozmówcą twardym lub łagodnym.

Skuteczne i umiejętne porozumiewanie się prowadzi do szczęścia, miłości i spełnienia w życiu.

Spróbuj spojrzeć z dystansem na swoje życie. Czy jesteś zadowolony ze swoich dokonań? Czy realizujesz swoje plany? Czy okazujesz miłość i sympatię ludziom, którzy cię otaczają? Czy masz wpływ na swój świat? Czy żyjesz na takim poziomie, na jaki zasługujesz?

Każda rozmowa, w której bierzesz udział, jest wspaniałą okazją do umocnienia w innych poczucia własnej wartości. Komunikacja jest kluczem do szczęścia, miłości i spełnienia - zarówno twojego, jak i innych ludzi. Od dzisiaj możesz porozumiewać się, korzystając z najlepszych, znanych ci od dawna metod.

Czy poznałeś kiedykolwiek kogoś, z kim od razu nawiązałeś kontakt? Czy kiedykolwiek powiedziałeś: "Oto ktoś, kogo koniecznie chcę poznać"? Teraz możesz z łatwością tego dokonać! W jakiś sposób odkrywasz w tej osobie coś, co przyciąga twoją uwagę? Czasami ta osoba odkrywa to samo w tobie, ale przeważnie nic z tego nie wychodzi i każde z was idzie swoją drogą. Kontakt z ludźmi nie jest tylko reakcją na atrakcyjny wygląd, chociaż i owa atrakcyjność okazuje się bardzo ważna. Prawdziwe poznanie drugiego człowieka następuje dopiero wtedy, gdy oboje rozpoznają w sobie bratnie dusze.

Ludzie sukcesu mają zdolność nawiązywania dobrego kontaktu z innymi

Dzisiaj, na progu nowego tysiąclecia, wielkie firmy wydają miliardy dolarów na poprawienie zdolności porozumiewania się swoich pracowników. Nikt nie dogada się ze wszystkimi, ale ten, kto nawiąże kontakt z większością, będzie bardziej skuteczny niż inni.

Nawiązywanie kontaktów jest naturalnym darem, który każdy z nas otrzymał, ale który mógł zostać poważnie osłabiony przez negatywne doświadczenia. Od dziś to się zmieni. Idąc przez życie, każdego dnia spotykasz mnóstwo ludzi. Nawiąż kontakt wzrokowy ze swoim rozmówcą i pozwól, aby był przy tobie, kim zechce. Niech poczuje się bezpiecznie i wie, że może się przed tobą otworzyć. Nie osądzaj go. Wreszcie, co najważniejsze, pozwól, aby był z tobą naprawdę blisko, ale wciąż pozostawał sobą. Jeżeli zaczniesz tak postępować, będziesz przyciągać innych ludzi jak magnes.

Dowiedz się więcej na temat: zdolności | szczęście | słuchać | kontakt | doświadczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje